„V pondělí od osmnácti hodin máme schůzi výboru a hráčů, na kterých mužstvo stojí. Tam rozhodne, zda ano, či ne. Můj názor je, že na devadesát devět procent budeme I. B třídu hrát,“ uvedl k celé věci zástupce novodvorské kopané Josef Vančura.

Otazník visí nad trenérem Miloslavem Čepkem. Tomu se do I. B třídy moc nechce. „Mně osobně se tam moc nechce, protože vím, jako to tam vypadá a chodí,“ sdělil. Pokud Nové Dvory půjdou nahoru, má Čepek jasno: „Silně si to rozmyslím.“

Vítězství v okresním přeboru 2009/2010 bere Miloslav Čepek jako zadostiučinění: „Chtěl jsem dokázat to, co se mi nepovedlo před sedmi lety, kdy jsme nepostoupili na úkor Čáslavi B. Chtěl jsem starému novodvorskému vedení dokázat, že to jde. Tehdy mě vyštvali. Já jsem si svůj cíl splnil. Hráči mi ještě splnili druhý, že dosáhli na více bodů, než jsem jim na začátku určil. To bylo padesát dva.“

A co by měli Novodvorští do vyšší soutěže zlepšit? „Hráči musí přidat, více trénovat, aby mohli I. B třídu hrát. Jedním tréninkem za týden dosáhnout tolika bodů, je úspěch. Zimní příprava byla špatná a na jaře jsme trénovali jen v pátek, takže žádná fyzička,“ odpověděl Čepek.

Karel Truksa končí ve Zbraslavicích

Na opačném konci tabulky skončily zdrcené Vrdy. „Je to tragédie. To jsem ještě nezažil. Trénuji hodně dlouho, ale pro Vrdy je tohle špatné. Je tady špatný přístup hráčů. Nesejdou se vám lidi a plácáte sestavu dohromady, jak můžete,“ okomentoval sestup vrdský kouč Jaroslav Procházka. Sám na lavičce končí. „Po mně to bere Karel Truksa,“ zveřejnil.

Karel Truksa nastupuje do Vrdů do pozice hrajícího trenéra. „Chci pomoct Vrdům zpět do okresu, protože tohle je hodně špatné,“ sdělil v sobotu večer. Je tedy jasné, že ve Zbraslavicích jako hráč končí. „Ve Vrdech budu i hrát, takže je to jasné,“ netajil Truksa.