Pane Duchečku, jak hodnotíte podzimní sezonu z celkového hlediska?

Nebudeme si nic nalhávat, s tím, že skončíme v této soutěži, tedy v druhé nejvyšší soutěži žen, po podzimu druzí, jsme vůbec nepočítali. Tak ale teď si zase můžeme říct, že jsme v současné době celkově desátým nejlepším ženským fotbalovým celkem u nás. A to je pěkné, co? Před sezonou jsme s kolegou Jindrou Vaněčkem a s děvčaty rozebírali všechna pro a proti, zda vůbec do této soutěže jít, jednak co do finanční stránky a tak i herně, nakonec jsme si řekli, proč to nezkusit. Nejdůležitější roli hrály samozřejmě peníze. Rozhodili jsme sítě mezi sponzory, známé, příbuzné a na chod týmu jsme peníze dohromady dali. Výrazněji pomohlo město Čáslav, firmy Asig, Foxlink, ZOD Potěhy, penzion Rusalka, a další, dopravu zafinancovala firma All for one, za což všem moc děkujeme.

Čekali jste, že na tom budete po podzimu tak dobře?

Říkali jsme si, že snad druhé housle hrát nebudeme, ale konkrétní cíl na umístění jsme si nedávali, hlavně jsme nechtěli uzavírat tabulku. Když jsme si před začátkem mapovali soupeřky, tak jsme si v duchu říkali, že tak nějak uprostřed bychom ale skončit mohli. Důležité bylo, že se nám podařilo vyhrát hned první utkání v Malešicích, což děvčatům dodalo potřebné sebevědomí. Hlavní ale je, že děvčata drží spolu, a to i v utkáních, když se nedaří, vzájemně si pomáhají. Na utkání se těší, což se pak projevuje v samotných zápasech a na výkonech je to znát.

Kdo byly na podzim klíčové hráčky vašeho týmu?

Fotbal je kolektivní hra a proto nerad vyzdvihuji jednotlivce, o skvělé výsledky se zasloužily vždy všechny hráčky, které byly na hřišti. Ale přece jenom klíčovými hráčkami a osobnostmi týmu jsou jistě Blanka Jelínková, která jako brankářka je naší jistotou, před ní, pro podzim nově vytvořená stoperská dvojice Míša Karafiátová se zkušenou kapitánkou Kačkou Veselou, ve středu hřiště svým důrazem na soupeřky platila Klára Čápová a v útoku nejlepší střelkyně Alča Buchtová, která navíc skončila na třetím místě v celkovém pořadí střelkyň. Nemohu ale opomenout, že nepostradatelnými hráčkami jsou Míši Truhlářová a Culková, v útoku se v dobrém světle ukázala Světlana Burešová. Velice důležité pro nás bylo, že do týmu skvěle zapadly mladé hráčky Lucka Černohlávková, Aneta a Adéla Brothánková a Míša Bížová, na kterých vůbec nebylo znát, že ještě na jaře hrály za žákyně. Jen škoda, že zranění či pracovní vytížení více nepustilo na hřiště Ivu Buřvalovou nebo Anetu a Terezu Prchalové, které jsou vždy velice platnými hráčkami.

Který zápas se vám osobně líbil nejvíce?

Mně osobně se líbí všechny zápasy, které vyhrajeme. Pravdou je, že v některých utkáních při nás stála paní štěstěna, ale tak to už ve fotbale chodí. Je ale třeba velice příjemné porazit ještě loni prvoligový celek Hradce Králové, který má velké ambice o návrat nebo výborný tým Zbrojovky Brno, potěšilo mne i vysoké vítězství v Rakovníku, se kterým jsme v minulosti sváděli tuhé boje.

A na který duel byste nejraději co nejrychleji zapomněl?

Jednoznačně to bylo utkání v Heršpicích, které nám vůbec nevyšlo! Ale mrzí mne domácí porážka s Olomoucí, která byla určitě zbytečná. Vše je ale k něčemu dobré, je třeba se z toho poučit a jít dál.

Co je vaším cílem do jarní části? Pokusíte se o postup do první ligy?

Důležité je, že kádr zůstal pohromadě, hráčky zde hrát chtějí. Navíc bychom ho chtěli vhodně doplnit, kdy máme určité hráčky vytypované, uvidíme, jak to dopadne. Cíl jsme si stanovili takový, že bychom se chtěli dostat do první čtyřky, protože po čtyřech kolech se tabulka bude dělit na první čtyři celky, které budou hrát o postup a zbylé čtyři celky budou hrát naopak o sestup. A vzhledem k tomu, jak to máme skvěle rozehrané, věříme nebo spíš doufáme, že se do té horní části dostaneme. Pak už by děvčata neměla co ztratit, jen získat. Takže věříme, že si jaro budou děvčata na hřišti užívat. Když jsme s Jindrou před pár lety začínali, tak nás vůbec nenapadlo, že to s děvčaty dotáhneme až takhle daleko.

Jakou jste si naplánovali zimní přípravu, co všechno vás čeká?

Zimní přípravu jsme naplánovali adekvátně soutěži a tomu co náš čeká. Začínáme již sedmého ledna, trénovat budeme tak, jako vždy – umělka, leden navíc hala, běhání ve Vodrantech. Koncem ledna odjíždíme na týdenní kondiční soustředění do Nového Města nad Metují. Od února pak máme naplánovaná přípravná utkání a to každou sobotu od šestnácti hodin u nás na umělce a devatenáctého března začínáme úvodní ligové utkání doma s Ostravou.