Pane Kmochu, co říkáte na jarní část FK Čáslav a konečné sedmé místo?

Jarní část byla velkým zklamáním. Po euforii na podzim, kdy se nám dařilo, a klub fungoval, přišlo horší jaro. I zimní příprava byla dobrá, ale pak nastaly problémy v klubu, které se na hráčích projevily. Fotbalisté začali mít jiné starosti než jen fotbal, proto to z mého pohledu dopadlo takhle špatně.

Na hráčích tedy bylo znát, že mají finanční problémy?

Ano. V kabině slyšíte jen samé problémy a fotbal je až na nějakém pátém místě.

Přesto, co se s tím z vaší pozice dalo dělat?

Pro mě to byla nová zkušenost. S tímto problémem jsem se nikdy nesetkal. Musíte se s tím nějak vypořádat. Jediné, co funguje, je dobrá parta a dobré slovo. Ve fotbale musí být pohoda.

Našel byste na jaře nějaké světlé momenty?

Pořád jsme se drželi na špici tabulky. Nebýt posledních dvou domácích zápasů, tak jsme skončili třetí, což by byl úspěch. Úplně jasně jsme přehrávali Králův Dvůr i Meteor, ale zápasy nám hold nevyšly. Mít o pět bodů víc, tak jsme spokojení. Touha po postupu do druhé ligy tam rozhodně nebyla, když hráči viděli, jaký má klub potíže. Když jsem přišel do Čáslavi, tak se mě všichni ptali: „Zachráníte to?" Všichni víme, jak to na začátku sezony v Čáslavi bylo. Nakonec jsme skončili v prostředku tabulky. Vyhrát poslední dva zápasy, tak považuji sezonu za úspěšnou.

Platí tedy to, že z Čáslavi odcházíte a v příští sezoně budete působit jinde?

Ano, v úterý jsme se s Tomášem Haniakem dohodli na ukončení smlouvy. Další čáslavskou nabídku jsem neakceptoval.

Už víte, kde budete trénovat v příští sezoně?

Některé nabídky přicházely už v průběhu jara. Pořád jsem doufal, že to v Čáslavi dopadne dobře. Na durhou stranu nikdo nečeká, takže mi tři nabídky utekly, z toho jedna ze zahraničí. Něco mám rozjednané a asi zůstanu v Praze.

A vyšší nebo nižší soutěž?

Zřejmě nižší.

Které hráče z Čáslavi byste doporučil do vyšších soutěží?

Všichni hráči Čáslavi mají na třetí ligu. Někteří z nich by mohli hrát výš. Když to vezmu odzadu, tak určitě Šandera. Karal má také na vyšší soutěž. Rendla je mladý talentovaný kluk. V záloze se mi líbil Hoffman. Ten jednou může hrát ligu. Myslím si, že do lepšího fotbalu se prosadí i útočník Aleš Melechovský.

Co si celkově z angažmá v Čáslavi odnášíte?

Vždy jde o nějakou zkušenost. Do Čáslavi jsem jezdil moc rád. Najezdil jsem tam padesát tisíc kilometrů za rok. Fotbal mě prostě baví. To, že přijdou takové klubové starosti, je pro mě nová zkušenost. Je těžké pracovat s hráči, kteří se nemohou soustředit jen na fotbal. V Čáslavi mě to i tak bavilo. Kdybychom skončili třetí, tak bych to podtrhnul a řekl, že jsme odvedli dobrou práci a byli jsme úspěšní. Takto jsme byli průměrní a jdeme dál.

ČFL vyhrál Kolín, myslíte si, že by měl akceptovat postup do Fotbalové národní ligy?

Samozřejmě. Kolínu to přeji. Je to sportovní a fotbalové město. Navíc Kolín leží kousek od Prahy a určitě by měl postoupit.