Petře, Antalyaspor spadl z nejvyšší turecké soutěže. Proč se vám, jako týmu, tak nedařilo?

Před sezonou přisel nový prezident a trenér, který si přivedl své hráče, vyměnila se skoro polovina týmu a to byl podle mě hlavní problém ve zpackané sezoně.

Jak moc jste byl herně vytížen? Dal jste nějaké branky?

Jelikož jsem s příchodem nového kouče nenastupoval, zvolil jsem možnost hostovaní v jinem klubu - Denizlisporu, který hrál o záchranu v druhé turecké lize. Zde jsem nastupoval pravidelně a vstřelil také dva góly.

Jak nesli sestup horkokrevní turečtí fanoušci?

Jelikož jsem v týmu nebyl, když sestoupili, tak nedokážu říct, ale asi to byla pěkná divočina. (smích)

Zůstanete v Turecku i v příští sezoně nebo budete měnit klub?

Momentálně nevím, mám sice smlouvu v Antalyasporu ještě na jeden rok, ale když sestoupili, musím si s nimi před sezonou sednout a vyříkat si, jaké budou moje a jejich představy o budoucím působení. Nabídky od jiných týmů z Turecka mám, takže počítám, že tam zůstanu, i když ne třeba v Antalyi.

Co jste říkal na situaci ve vaší mateřské Čáslavi? Po sestupu z II. ligy se drželi v popředí tabulky ČFL.

Bylo to pro mě příjemné překvapení, protože po sestupu a výměně kádru není nikdy jednoduché naskočit do další sezony a přeji jim, ať se jim daří dál aspoň tak, jako doposud.

Dost vás asi trápilo působení Slavie v letošním ročníku Gambrinus ligy. Nelákalo vás vedení zpátky, abyste jim pomohl?

Hlavní je, že se Slavia zachránila. Horší už to snad být nemůže a doufám, že příští rok už budou zase v popředí tabulky a bojovat o taková místa, kam Slavia patří. S nikým z vedení jsem nemluvil, s pár hráči si občas napíšu, abych se dozvěděl, jaká je momentálně situace a zápasy sleduju z Turecka přes internet.

Před týdnem začalo mistrovství světa ve fotbale. Jak vzpomínáte na rok 2007, kdy jste na MS dvacítek v Kanadě získal stříbrnou medaili?

Vždy, když se koná nějaká taková akce, vzpomenu si na ten turnaj. Byl a je to jeden z mých největších úspěchů v životě a s většinou spoluhráčů jsem pořád v kontaktu a přejeme si vše nejlepší do dalších let.

Jaká tam byla tehdy atmosféra? Zažil jste někdy něco výjimečnějšího?

Něco tak výjimečného jsem zažil snad jen při postupu přes Ajax Amsterdam do Ligy mistrů, to byla také nezapomenutelná atmosféra, protože na to fanoušci čekali spousty let a konečně se dočkali.

S kterými dalšími slavnými fotbalisty jste vlastně v Kanadě tehdy hrál?

Pamatuji si, že jsem hrál třeba proti Gerardu Piquemu nebo Sergiu Aguerovi.

Co si myslíte o letošním MS? Kdo by ho mohl vyhrát a komu budete fandit?

Těšil jsem se na něj hodně, i když pro mě není tak atraktivní bez účasti českého týmu. Věřím domácím Brazilcům, kteří budou mít mimořádnou motivaci se ukázat před domácími fanoušky.

Jak Turci prožívali neúspěch v kvalifikaci na MS?

Jelikož je fotbal v Turecku takové druhé náboženství, tak to prozívali hodně a v zemi zavládlo velké zklamání.

Na závěr mě zajímá, zda o dovolené zavítáte za rodinou a kamarády do Čáslavi?

Občas se v Čáslavi ukážu především kvůli rodině. Ale většinu času trávím s přítelkyní, se kterou se přes rok moc nevidíme, tak si to teď vzájemně vynahrazujeme. (smích)