Jako nováček jste po podzimní části skončili sedmí. Co říkáte na první polovinu soutěže?
Kdybych před začátkem soutěže takto uvažoval, tak bych byl hodně spokojen. Za cíl jsem si ale dával, že chci skončit v horní polovině tabulce, což jsme splnili, takže s umístěním jsem určitě spokojen.

Váš tým navíc přibrzdil špatný začátek, který vyústil ze zranění hráčů.
Letní příprava nám vyšla, dělali jsme dobré výsledky, ale týden před začátkem soutěže nastaly komplikace, měli jsme zraněné hráče, další byli na dovolené nebo nemohli z pracovních důvodů. Chybělo asi sedm hráčů, což začátek ovlivnilo. Dali jsme prostor a šanci mladším hráčům. Nějak jsme to zvládli, ale výsledky nepřišly. Pak se vrátili tři zranění hráči, s nimi kvalita a udělali jsme šňůru výher, která nás vrátila do středu tabulky.

Skoro celý podzim chyběl Vojtěch Vondra. Bude ještě za Čáslav B hrát?
Vojta chyběl někdy od osmého kola. První zápasy byl zraněný s kolenem, pak hrál asi čtyři utkání. Během sezony mě požádal, zda by si mohl vzít fotbalové volno, protože se ženil, čeká rodinu a zařizoval si nějaké věci v soukromém životě. Co jsem s ním mluvil naposledy, tak mi řekl, že by chtěl v zimě zase začít.

Kdybyste měl vyjmenovat tahouny týmu, kdo by to byl? Hodně dobře se jevil stoper Karel Hejný.
Karel měl dobré zápasy, ale také ne moc dobré. Občas byl zraněný i vykartovaný, takže bych to nechtěl brát konkrétně. Zvlášť on to měl těžší, protože cestoval s áčkem. Určitě ale prokázal svou kvalitu. Na prvním místě bych chtěl ale jmenovat Michala Míška, který zachytal celý podzim velice dobře. Nepamatuji si, kdy zavinil naposledy gól, nebo udělal velkou chybu. Pak tradičně hráči, kteří odehráli nejvíce minut, jako Jarda Matoušek, nebo Kuba Svoboda. Určitě je vidět na Martinovi Jandovi, že trénink nebyl optimální. Umí podávat lepší výkony, ale uhrál to. To samé Petr Váňa s Petrem Holíkem. Taky nám pomohl Láďa Maxa, když hrál, ale tradičně toho zase moc neodehrál.

Myslíte si, že je výhoda, když může trenér prostřídat přes třicet hráčů, jako vy?
Jak se to vezme. Když to budeme brát podle výsledků, tak moc ne. U těch hráčů to ale není důležité. Beru to tak, že jsme vždy měli kam sáhnout. Náhrady byly adekvátní. Všichni se uplatnili. Nejde do detailu říct, jestli nám to pomohlo nebo ne.

Oproti loňským sezonám byly výraznými posilami i hráči z A-týmu. Byli hodně produktivní. Proč podle vás?
Tak to bylo vždycky. Tihle hráči by měli přivést kvalitu a hlavně produktivitu. Někteří dali gól, jiní odehráli zápasy velmi dobře. Není to jen o těchto hráčích, záleží na tom, jak pracuje celé mužstvo a je jedno, jestli tam jsou tři nebo čtyři hráči z áčka. Někdy se nám to povedlo lépe, někdy hůře.

V pátém kole jste měli přivítat Český Brod, který nakonec nepřijel. Rozhodilo vás to, nebo naopak nakoplo k lepším výsledkům? Do té doby jste totiž ještě nevyhráli.
Měli jsme druhou šanci to odložené utkání vyhrát, ale to se nám nepodařilo, i když jsme podali dobrý výkon, nastřelili jsme asi šest tyček. Já bych se chtěl ale vrátit k prvnímu momentu. Zápas nebyl pro mě nepochopitelně kontumován. Byli tam rozhodčí, delegát, ale rozhodlo se jinak, což mělo u nás vliv na jiné zápasy. Jeli jsme do Nového Strašecí, kde jsme potřebovali bodovat a vyhráli jsme. Doma jsme hráli třikrát za sebou, dvakrát vyhráli a zrovna s Českým Brodem prohráli.

Kdybyste měl vybrat zápas, ve kterém váš tým hrál nejlépe a ve kterém nejhůře, jaké by to byly?
To je jednoduché. Největší zklamání pro mě byl zápas v Rakovníku, kde jsme to výsledkově i herně nezvládli. Přístup hráčů byl špatný a sami sobě dali fotbalovou facku. Prostě nám to nesedlo. Velmi dobré zápasy jsme měli doma s Neratovicemi, Benátkami. Ale nejlepší zápas byl asi v Kutné Hoře.

Výhra v derby vás tedy těší nejvíce?
Těší mě, protože to bylo derby a hlavně jsme odehráli nejlepší utkání po taktické stránce. Dali jsme branky a zápas se nám povedl.

Jste rád, že jste po v půlce sezony před Kutnou Horou? Byť jen o bod.
Takhle to neřeším. Kutné Hoře jsem taky fandil, aby postoupila. Není to žádný velký rival. Říkal jsem, že jsme schopni hrát prostředek tabulky, to samé i Kutná Hora.

Pět bodů jste od postupové příčky. Nedoufáte trochu, že by to mohlo vyjít?
To jsou zavádějící otázky (směje). Musíme hlavně dobře potrénovat, trochu doplnit kádr. Snad bude Vondra, Krupička pro nemoc nedohrál sezonu, Kročák odešel. Těch hráčů, kteří drželi mužstvo, bylo málo. Musíme se více semknout, protože zimní přípravu máme vždy dobrou. Otázka postupu je ale daleko. Jsou tam ambicióznější mužstva. Moje vize je, abychom po dobré přípravě uhráli body na začátku jara a na konci dostali šanci mladší hráči.

Už znáte plán zimní přípravy?
Příprava je připravená. To dělám vždy brzo. Teď ještě trénujeme. Scházíme se dvakrát týdně, chodíme hrát hokej. Začátek přípravy máme v pátek sedmého ledna. Poprvé, co jsem u béčka, tak budeme hrát turnaj v Kolíně, kde jsou čtyři divizní mužstva a Kutná Hora. Budeme hrát deset zápasů a se silnějšími týmy. Jinak budeme trénovat třikrát týdně.

Jaké máte ambice do jarní části?
Chceme skončit opět v první polovině tabulky, ale třeba na lepším umístění. Na podzim jsme totiž mohli klidně mít o šest bodů více.

Přípravná utkání FC Zenit Čáslav B: 9. ledna – Kolín, 15. ledna – Velim, 22. ledna – Polepy, 29. ledna – Kutná Hora, 5. února – Velim, 11. února – Převýšov, 13. února – Polepy, 19. února – Kutná Hora, 25. února – Kolín, 5. března – Převýšov.