„Spokojenost určitě není na místě. Chtěli jsme skončit do pátého místa, a to se nám nepodařilo. Celý podzim jsme se trápili s koncovkou, a to nás stálo minimálně dvě vítězství. Mít o šest bodů více, pak by panovala spokojenost,“ řekl trenér Jiří Ptáček.

Z fotbalového utkání I.B třídy Velim B - Pečky
Zdeněk Buřič: Z pohledu našich kolísavých výkonů je k větší spokojenosti daleko

Který zápas byl z vaší strany nejpovedenější a naopak?

Určité povedené utkání bylo derby s Pečkami, kdy jsme podali kvalitní výkon a vrátili soupeři porážku z jarní části. Nepovedený zápas z hlediska výsledku byl jednoznačně zápas v Městci Králové, kde jsme měli několik stoprocentních gólových šancí, a přesto jsme odjeli bez bodu.

V rámci soutěže jste odehráli čtyři derby. Jak jste si v nich vedli a jak jste spokojeni s těmito zápasy, které jsou vždy víc sledované?

Ve třech derby – Býchory, Jestřábí Lhota, Pečky – jsme zaslouženě vyhráli, kdy ale hlavně Jestřábí Lhota byl těžký, houževnatý soupeř. Naopak v Plaňanech jsme podali špatný výkon, i tam jsme neproměnili pár šancí a kvůli tomu prohráli.

Z volejbalového utkání první ligy mužů Kolín  - Blue Ostrava (0:3)
Volejbalisté Kolína překvapili lídra. Červinka vyčníval na netradičním postu

Kde vás celkově nejvíc tlačila bota?

Jednoznačně v koncovce. Problém nebyl ve vytváření šancí, ale v jejich proměňování. To nás zbytečně připravilo o několik bodů. Vrchol zmaru pak byly dvě neproměněné penalty v druhém poločase v zápase s Ostrou.

Hodně trenérů napříč soutěžemi si stěžuje, že tréninková morálka nebyla valná. Je to i váš případ?

Bohužel ano. Ale u nás to nebylo o tréninkové morálce, ale o úzkém kádru. Během podzimní části přišla zranění a v kombinaci s pracovním vytížením některých hráčů nastal několikrát problém se sejít v ideálním počtu.

Plánujete posílit kádr?

Kádr pravděpodobně posilovat nebudeme. Stejně jako na podzim ho budou pravidelně doplňovat hráči širšího kádru A-týmu a dorostenci, z nichž někteří se už zapojí s námi do zimní přípravy.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání Semice - Velim B

Kdy začnete se zimní přípravou a co bude její náplní?

Přípravu zahájíme v polovině ledna. Trénovat budeme tradičně v domácím prostředí, kde máme ideální podmínky. V březnu postupně odehrajeme tři utkání (Suchdol, Uhlířské Janovice, Kácov - pozn. red.).

Z hokejového utkání Krajské ligy Žabonosy - Poděbrady (3:5)
Krajská liga: Žabonosy povolily Poděbradům v poslední třetině velký obrat

Načítám tabulku ...