Malešovský kouč se při pohledu na výsledky druhé ankety zasmál. „Jestli si rozhodčí myslí, že jsem emotivní, tak se nedá nic dělat. Budu muset jít do sebe,“ usmíval se Jiří Škramovský. Sám však ví, že jde o pravdivé tvrzení. „Ano, emoce se mnou při utkání cloumají. Všichni chceme vyhrát. I když trénuji ve svém volném čase, tak chci vítězit a být úspěšný,“ zdůraznil kouč.

Okresní fotbaloví rozhodčí odpovídali na otázku, kdo je nejemotivnějším trenérem okresu.

Kliknutím zvětšíte.

Aby šel Škramovský na fotbal a zápas proseděl na lavičce bez hnutí brvou, si nedokáže představit. „To bych se šel raději podívat do lesa na houby. Nemělo by to žádnou cenu. Nejde na lavičce jenom sedět,“ ujistil Jiří Škramovský a zamyslel se, jestli měl na podzim s rozhodčími nějaký problém či konflikt: „Ano, měl jsem s jedním konflikt, ale nebudu ho jmenovat. Onen sudí moc dobře ví. Nemáme se rádi vzájemně. Měl by si uvědomit, že fotbal také dělám zadarmo.“

Co malešovského lodivoda dokáže na hřišti nejvíce rozčílit? „Člověk vidí fotbal vždy ze svého úhlu pohledu. Je to složité, ale nejvíce mě rozčílí výroky rozhodčího,“ odpověděl Škramovský a navázal: „Vadí mi nespravedlnost. Sudí mě občas zkouší, protože vidí, že jsem na lavičce. A já samozřejmě občas chytnu.“

Obecně ale Škramovský rozhodčí hanit nechtěl. „Podzim proběhl relativně v pořádku, až na jeden zápas. I když se nám nedařilo, tak nás nikdo moc nepoškodil,“ uznal trenér Malešova.

Škramovský však nebyl jediným koučem, kterého sudí zvolili. Čtyři hlasy získal kouč Vrdů David Plašil. Jednou byli jmenováni novodvorský hrající trenér Michal Rejthárek, zbraslavický Jan Jursík a také okřesanečský Miroslav Kaščák.

Pouze jeden fotbalový rozhodčí z patnácti oslovených se k této otázce odmítl konkrétně vyjádřit.