Uhlířům vyšel náramně vstup do utkání, když hned v první minutě rozvlnil síť domácí branky po rohovém kopu Kopecký. V 19. minutě udeřily Uhlířské Janovice po dalším rohovém kopu, po kterém se hlavou prosadil Veliký. I třetí trefa byla ze vzduchu, to když si v 35. minutě naskočil na hlavičku Wolf a bylo to 3:0. Miřetice dokázaly reagovat v poslední minutě první půle – 1:3.

A byli to právě domácí, kteří se jako první prosadili po změně stran. Nicméně Veliký v 61. minutě vrátil Uhlířům dvoubrankové vedení. To ale hosté neudrželi, protože Miřetice nejprve snížily a v poslední minutě zápasu po chybném bránění Uhlířských Janovic srovnaly.

„Nebudu se ani vyjadřovat k tomu, jak nedokážeme v poslední minutě ve dvou lidech uhlídat u rohového praporku jednoho hráče, který odcentruje, a domácí pak srovnají na konečných čtyři-čtyři," pokrčil rameny Josef Bohatec a zahájil hodnocení: „V zápase jsme absolutně propadli v obraně. V Miřeticích je hodně úzké hřiště a my vůbec nezvládli bránit auty ani rohové kopy. Všechny góly jsme dostali hlavou. Soupeř nás předčil svou bojovností, jelikož se pral o výsledek až do konce. My jsme ve všem propadali, a hlavně v hlavičkových soubojích."

Ani čtyři vstřelené branky nevedly k vítězství. „Čtyři branky jsme vstřelili, a to díky dobře zvládnutým brejkovým situacím. Domácí hodně nakopávali, nehráli moc po zemi, tam jsme byli o něco lepší my," konstatoval Bohatec a uvedl: „Měli jsme pravděpodobně kopat ještě penaltu po faulu ve vápně, ale na to se rozhodně nehodláme vymlouvat. Musím říct, že herně a pohybově jsme byli lepší, ale domácí nás dostávali pod obrovský tlak nakopávanými míči a dlouhými auty před naši branku, se kterými jsme si nedokázali poradit."

Miřetice – Uhlířské Janovice 4:4 (1:3)Branky Uhlířských Janovic: 19. a 61. Veliký, 1. Kopecký, 35. Wolf.

Uhlířské Janovice: Hromádka – Hrbek, Boubín, Černík, Zadražil – D. Kulhánek, Kopecký (80. Stoupa), Dotlačil, Randlíszek – Veliký (83. Bureš), Wolf. Trenér Josef Bohatec.

Adam Procházka