Josefe, o víkendu jste dal čtyři góly Novým Dvorům. Jak se vám to povedlo?
Byla dobrá nálada v kabině, což je zásadní, protože máme samé přechodné období. Buď vyhráváme, nebo prohráváme. Nebyli jsme ani nervózní. Začátek utkání se nám povedl. Soupeře jsme zatlačili, kopali jsme standardní situace a z jedné jsem dal gól. Do dvacáté minuty jsem dal další dvě branky a pak už se nám hrálo lehce. Na konci už o nic nešlo. Hosté neměli chuť hrát a nám se nechtělo běhat, protože už byl zápas rozhodnutý.

Odpovídá tedy výsledek 5:1 průběhu utkání?
Nové Dvory neměly moc hráčů. Doufám, že se jim dál bude dařit. Prý s tím chtějí něco udělat. Hosté prostě nepodchytili začátek utkání a po třech brankách se položili. Mohli jsme dát i další branky. Ondra Radil neproměnil penaltu. Fotbalové kluky mají, ale musí to dát dohromady.

Aktuálně máte osm branek. S jakým číslem byste byl spokojený?
Chtěl bych dát co nejvíce branek, abych se ukázal. Dostal jsem nabídku ze Zásmuk do I. A třídy, ale jelikož dojíždím do Pardubic do školy a nemám čas trénovat, tak jsem ji odmítl. Navíc jsem se začal věnovat i trochu jinému sportu. Byl bych rád, kdybych dal alespoň dvojnásobný počet branek.

Chtěl byste si zahrát ještě někde vyšší soutěž?
Kdyby mě fotbal zase naplno chytl a neměl žádné zranění, tak bych se rád někam podíval. V Malešově máme dobrou partu, takže jsem spokojený.

Takže nemáte zaječí úmysly?
To rozhodně ne.

Říkal jste, že se věnujete i jinému sportu. O co jde?
Jde o Fitness body building. To je posilování. Dostal jsem se k modelingu, takže něco fotím. Je to pro mě náročné, protože musím dojíždět do větších měst. Každý den chodím běhat nebo posilovny. Ve formě bych tedy měl být. Akorát šel fotbal trochu stranou, když jsem odešel z krajské soutěže v Čáslavi.

Čím si vysvětlujete fakt, že má Malešov od začátku sezony pravidelně dvě výhry a dvě porážky?
Asi jde o přechodné období. Snad je to i počasím, nebo já už nevím. (smích) Většinu týmu drží Jirka Rejthárek. To je náš kůň a přijde mi, že pokud se nedaří jemu, tak se nedaří ani celému týmu.

Nyní byste měli vyhrát, ale jedete na horkou půdu do Tupadel. Co od zápasu očekáváte?
Očekávám, že Tupadly mají ofenzivní sílu. Hraje tam Ryšán, který hrál i se mnou v Čáslavi. Ve středu pole hraje Vojta Vondra. To je mozek hry a má něco odkopáno. Rozhodně to bude těžký zápas, protože tam chodí hodně diváků a ti umí zápas vyhecovat. Budeme se snažit. Uvidíme, co nám před zápasem řekne trenér Škramovský. Budeme se snažit vyhrát.

Proč poslední dobou moc nehraje David Klečák?
David dostal dobré pracovní místo a nestíhá zápasy, protože chodí i o víkendu. Střídají se s Ondrou Radilem.

Chybí vám na hrotu? S kým tam jinak hrajete?
Hraje tam se mnou Honza Žídek. Jednou jsem hrál i sám nebo na poločas přijede právě David.

Kam byste pasoval v tabulce okresního přeboru váš tým?
Okresní přebor je dobrá soutěž, kterou hraje spousty kvalitních fotbalistů. Čekal jsem, že ta soutěž bude pomalejší, ale není. Dobře hraje Sedlec, Tupadly nebo Kácov. Kácovští se mi líbili nejvíc. Mají tým na I. B třídu. Chtěl bych Malešov vidět do pátého místa.

Josef Horyna

Věk: 20
Bydliště: Sulovice
Vzdělání: student VŠ
Oblíbený fotbalový klub: Manchester United
Oblíbené jídlo: těstoviny s kuřecím masem
Oblíbené pití: zelený čaj
Koníčky, zájmy: Fitness body building, fotbal, focení, nakupování