Jak to bylo tedy s tím počtem branek?

Skutečně jsem nastřílel 38 gólů. V součtu není stále připsaný gól z posledního utkání a jeden gól mi svaz upřel a připsal ho někomu jinému.

Jak se to dá zařídit, vstřelit tolik a vlastně více jak jeden gól na zápas? To opravdu máte na góly takový čich?

Především je to zásluha celého týmu, ale také je pravda, že do každého zápasu jdu s tím, abych ten gól dal a pomohl tak mužstvu k vítězství. Takže pro mě vždy bylo „gro" dát v každém zápase gól. Jsem rád, že mi to v letošní sezóně vycházelo.

Jenže několikrát jste dal dvě branky, několikrát hattrick, dvakrát čtyři a jednou dokonce pět branek Dobříši. Dá se to přičíst špatné obraně soupeře, a nebo opravdovému vašemu střeleckému umění?

Samozřejmě vždy záleží, na jakého se narazí soupeře. Já se snažím hrát hodně fyzický fotbal a ne každému obránci to vyhovuje. Když je dobrý den, člověku se daří a tým šlape, pak se ty góly dávají snadněji. Padne tam člověku všechno. Prostě se zadaří.

Dá se říci, že vstřelení gólu vás vždy nabudí?

V každém případě je to u mě tak, že když dám gól, chuť roste. Někdo, když dá góly, je spokojen a poleví, já bych jich dal za zápas nejraději deset.

Takže, když dáte jeden nebo dva góly nejste spokojen?

Dá se říci, že nejsem spokojen. Především proto, že jsem měl další šance a nedokázal jsem je proměnit. Jsem naučený, že i po vstřelených dvou gólech si neustále kladu vyšší cíle. Hrozně rád totiž góly dávám.

Suchdol především díky vašim gólům postoupil do divize. Zůstáváte u týmu, nebo přišly nabídky z oddílů hrající vyšší soutěže?

Z České fotbalové ligy jsem měl čtyři nebo pět nabídek, dokonce přišly i nabídky z dobrých soutěží v zahraničí hrající na naší úrovni divizi nebo III. ligu, ale všechny jsem odmítl.

Proč?

To je jednoduché. Zůstávám v Suchdole, protože chci. Navíc je tady dobrá parta, všechno funguje jak má a mám to blízko domů. Navíc věřím, že i v té divizi se pokusíme o nějaký úspěch.

Příští týden 9. července se uskuteční losovací aktiv, na kterém kromě nejlepších týmů bude vyhodnocen i nejlepší střelec soutěže, který obdrží od Lion-sport poukaz na nákup v hodnotě 3000 Kč. Zúčastníte se ho?

Určitě se rád aktivu účastním. Vážím si takového ocenění a určitě si cenu pojedu převzít.