„Věděli jsme, o co hrajeme, jelikož Jilové v sobotu zvítězilo. I proto jsme chtěli do zápasu vstoupit aktivně. To se nám vcelku podařilo, ale jen směrem dopředu. V útoku hrajeme celkem dobře, vytváříme si šance, ale směrem dozadu je to od nás hrůzostrašné a vždy nám chybí jeden dva kroky," uvedl na úvod trenér Kácova Miroslav Jelínek.

„V zápase jsme šli do vedení, když Vlasákova střela se od tyče odrazila k Houdkovi, který dorazil míč do sítě. Místo, aby nás gól uklidnil, tak jsme začali bláznit a směrem dozadu to bylo hodně špatné," uvědomoval si trenér Jelínek.

Černolice v závěru poločasu rozhodly o svém vítězství. „Soupeř po půlhodině vyrovnal po dlouhém pasu za obranu, kdy se náš hráč kdesi zapomněl, neplnil si to, co měl, a my inkasovali. O šest minut později se krásně trefil Petrů, který po přesné kolmici přehodil hostujícího brankáře, ale hned po rozehrávce jsme inkasovali prakticky totožný gól, jako v prvním případě. Tutéž chybu jsme udělali i v nastaveném čase prvního poločasu, kdy jsme vše „zachránili" faulem, ale hostující hráč se následně trefil z trestného kopu přesně do šibenice a hosté šli do vedení," popsal zbylé gólové momenty kácovský kouč a dodal: „Všechny góly byly po šancích, které jsme soupeři nabídli úplně sami, což nás následně hodně sráží."

Po přestávce už se diváci gólů nedočkali. „Ve druhém poločase jsme měli převahu, ale Černolice v klidu bránily a udržely své vedení. My jsme sice měli dvě stoprocentní šance, když nejprve Cettl hlavou přestřelil a Petrů trefil tyč. Musím ale říct, že i soupeř běžel jednou sám na našeho brankáře, konkrétně Šultes, který obešel Gabriela, ale stoper Houdek mu stihl ještě akci překazit," shrnul kouč Jelínek a na závěr přiznal: „Chybí mi více bojovnosti a důrazu u našich hráčů. Sice máme mladý, ne příliš zkušený tým, ale právě to by měli hráči nahradit běháním a bojovnost, což mi u nich v posledních zápasech chybí."

Kácov – Černolice 2:3 (2:3)Branky: 22. Houdek, 36. Petrů – 30. Onderka, 37. Šmucler, 45.+1 Macela. Rozhodčí: Němeček – Mansour, Suchý. ŽK: Houdek, Vlasák, Pana – Šmucler, Baroch. Bez ČK. Diváci: 60.
Kácov: Gabriel – Pana, Kabát, Linhart (75. Toupal), Filip (71. Švec), Albrecht (43. Moudrý), Vlasák, Zvára, Cettl, Petrů, Houdek. Trenér Miroslav Jelínek.
Černolice: Rozum – Kaláb, Homola, Ševr, Šmucler (77. Kocián), Macela, Poláček (20. Onderka), Baroch, Podlešák (41. Kocmánek), Šultes, Franěk. Trenér Aleš Macela.

Adam Procházka