„Začátek utkání nám vyšel, podařilo se nám vstřelit branku. Bohužel další dvě šance jsme neproměnili a hosté pak po dlouhém nákopu za naší obranu vyrovnali. Poté přišla z naší strany hluchá desetiminutovka, kdy nás Neveklov zamknul, vytvořil si dva tři závary, ale brankář Císař nás podržel. Závěr poločasu už byl ale zase v naší režii. Měli jsme spoustu šancí a jednu z nich jsme dokázali proměnit v gól, když míč propadl přes brankáře a Červeňák střílel do prázdné brány. Jak jsem ale řekl, měli jsme mnoho šancí, které jsme měli využít a vést v poločase minimálně o tři góly. Zbytečně jsme ze zápasu udělali drama," pokrčil rameny trenér Kácova Miroslav Jelínek a navázal: „Po přestávce naše neproměňování šancí pokračovalo. Dvakrát jsme z malého vápna netrefili branku. Byli jsme za to potrestáni, když hosté vyrovnali na dva-dva, a to ze své jedině šance ve druhém poločase."

Zápas rozhodl Petrů. „Naštěstí se nám podařilo vybojovat pokutový kop poté, co byl Psota důrazný v souboji a následně byl faulován hostujícím brankářem. Petrů následně pokutový kop proměnil," pospal rozhodující moment zápasu trenér Jelínek a na závěr dodal: „Chybí mi u nás lehkost v zakončení. Šancí si vytvoříme spoustu, ale neproměňujeme je. Hráči jsou sice mladí, ale už mají za sebou dva, tři roky v této soutěži, takže by si v šancích měli poradit a měli by je proměňovat. Ze zápasů pak děláme zbytečná dramata. Myslím si, že se soupeřem, jakým byl Neveklov, bychom měli vyhrávat rozdílem třídy."

Kácov - Neveklov 3:2 (2:1)Branky: 11. Vlasák, 36. Červeňák, 80. pok. kop Petrů - 19. Vrkoslav, 71. Čichovský. Rozhodčí: Šefara - Sixta, Žaba. ŽK: Peter, Hlaváč, Stibůrek, Chomát. Diváci: 50.
Kácov: Císař - Toupal, Lapáček, Kabát, Filip (73. Cacák) - Psota, Cettl, Vlasák, Linhart - Červeňák (82. Gabriel), Petrů. Trenér Miroslav Jelínek.
Neveklov: Franěk - Martin Balík, Chomát, Peter, Petr Balík, Vrkoslav, Hlaváč, Šiška (73. Stibůrek), Čichovský, Fišer, Křemen (59. Vitouš). Trenér Marian Král.

Adam Procházka