Kaňk – Kutná Hora B 4:1 (1:1)

Pohárové utkání začali skvěle Kaňkovští, kteří šli do vedení hned v první minutě po trefě Čížka. Kutné Hoře se ale do přestávky podařilo srovnat, díky gólu Zemana. O osudu utkání rozhodly dva slepené góly Kaňku z kraje druhého poločasu. Nejprve rozvlnil Dastychovu síť J. Růžička a po něm R. Matz. Účet utkání uzavřel jeho střelec Jan Růžička. Kaňk tak vyhrál 4:1.

Ladislav David: U béčka pokračuji

Po zápase mohl být spokojený trenér Kaňku Michal Velebný: „Utkání ještě nechci hodnotit na kvalitu. Stále jsme v přípravě. Nabíráme fyzičku, v pátek jsme makali v posilovně, což se na hře také projevilo. Ve hře už ale byly i akce na jeden nebo dva doteky. Pořád se ale objevují chyby a stále je na čem pracovat. Soupeř pak ke konci odpadl, takže jsme měli navrch.“

Kutnohorští byli po utkání naštvaní. „Jsme nespokojeni s výsledkem, protože je to kopie minulého utkání, kdy neproměňujeme ty největší šance,“ zlobil se trenér béčka Sparty Ladislav David a pokračoval: „Navíc lehce po vlastních chybách inkasujeme. Nemůžeme očekávat dobrý výsledek. To, že hráči vypadají unaveně, koresponduje s fází přípravy. Zrovna v pátek měli hráči velice těžký kondiční trénink, takže jsme šli do zápasu s únavou. Co se týče chyb v obraně a zakončení, to musíme vylepšit.“

Spekulovalo se o konci Davida u béčka Kutné Hory. „Po podzimu jsem oznámil, že dále pokračovat nechci. Funkci jsem nabídl pro někoho jiného. Nikdo však nechtěl, a proto jsem byl znovu požádán. Jsme domluveni tak, že když se sežene nějaký jiný trenér, tak mě u béčka vystřídá,“ vysvětlil Ladislav David.

Branky: 1. Čížek, 50. a 80. J. Růžička, 55. R. Matz – 38. Zeman. Rozhodčí: Dolejš. Kaňk: Pospíšil (46. Vokoun) – Sýs, Klatka, Zrzavý, Mašín – V. Dvořák, J. Horký, J. Růžička, Mandík – R. Matz, Čížek. Střídali: Černý. Trenér Michal Velebný. Kutná Hora B: Dastych – Vlach, B. Šváb, Pospíšil, Nedvěd – Kopecký, Lebeda, Hulman, Rumpli – Zeman, Brant. Střídal: Černý. Trenér Ladislav David.
Vládce Kutné Hory

Tabulka po 8. zápase
1. Malín 4 3 1 0 9:3 7
2. Sedlec 3 1 2 0 6:5 4
3. Kaňk 5 2 0 3 9:10 4
4. Kutná Hora B 4 0 1 3 3:9 1

Program zimní části
23. ledna: Kaňk – Malín 1:4
29. ledna: Kaňk – K. Hora B 4:1
5. února: K. Hora B – Malín (17.00)
6. února: K. Hora B – Sedlec (17.00)
13. února: Malín – Sedlec (10.00)
20. února: Kaňk – Sedlec (10.00)

Všechna utkání se hrají na umělé trávě v Kutné Hoře.