Není to až tak dávno, co se mu povedl stejný střelecký kousek. Tři góly nasázel do sítě Horních Bučic ještě ve třetí třídě. A nyní se mu to povedlo znovu. „Hattrick jsem dal po šesti měsících,“ vzpomněl si rychle záložník Červených Janovic.

Na žádné velké slavení ale nebyl prostor. „Po zápase jsme vyrazili s přítelkyní na večeři a poté jsme byli doma a koukali na filmy. Na oslavu nebylo moc příležitosti, druhý den jsem měl pracovní povinnosti,“ přiznal třiadvacetiletý fotbalista, který zkoušel své štěstí také v Mladé Boleslavi.

Jeho tým dal první branku až ve 32. minutě. Pak ale stihl za devět minut další tři. A hned po návratu týmů ze šaten daly Janovice pátou branku, to právě Novák zkompletoval svůj hattrick. „Zápas byl v našich rukou od začátku. Měli jsme i více příležitostí na vstřelení branky, sám jsem měl ještě dvě šance. Soupeř měl taky nějaké šance, ale neproměnil,“ popisoval snadné utkání autor tří gólů.

Červené Janovice musely skousnout už dvě porážky v probíhající sezoně, na což rozhodně nejsou zvyklé. „Bohužel jsme dvakrát zaváhali a soupeř toho využil,“ přiznal bez vytáček červenojanovický fotbalista. „Zápas se Suchdolem nám vůbec nevyšel, hráli jsme špatně, soupeř zahrál výborný zápas a porazil nás. Zápas s Malešovem jsme měli na začátku dobře rozehraný, vedli jsme jsme tři nula a nakonec jsme prohráli 5:6. Dělali jsme zbytečně chyby a z toho jsme dostávali góly,“ uvedl Novák. „Na tyto zápasy už jsme zapomněli, ponaučili se a makáme dál,“ řekl odhodlaně.

Červené Janovice měly být pro mnohé fanoušky naprostým suverénem, ale tabulka je hodně vyrovnaná. Se třiceti body vedou Paběnice, o tři body méně pak mají právě Janovice a Suchdol. „Tabulka nahoře je hodně vyrovnaná, v této soutěži je každý zápas těžký a nikdo se nesmí podcenit. Každý soupeř je dobrý v této soutěži,“ má jasno hráč, který si rád zahraje také futsal.

Góly střílet umí a ještě raději na ně přihrává svým spoluhráčům. „Rád dám gól a zároveň i rád nahraji. Spíše vyhledávám asistence, je mi jedno, kdo dá gól. Důležité je, abychom zápas vyhráli a získali tři body,“ přidal Novák.

Jeho tým si před sezonou stanovil jasný cíl a tím je postup. A na tom se nic nemění. „Ano náš cíl je postoupit. Bude to válka to posledního zápasu, už nesmíme zaváhat a ztratit žádný bod. Když budeme hrát svou hru a budeme vše vyhrávat, věřím, že se nám náš cíl povede naplnit a postoupíme do I.B třídy,“ dodal David Novák.

Mezi mládežníky mělo nejlepší střeleckou mušku hned pět fotbalistů. Antonín Flieger z Čáslavi, Šimon Dastych z Uhlířských Janovic, Michal Bohata z Uhlířských Janovic, Ondřej Svoboda z Uhlířských Janovic a Antonín Fliegel z Čáslavi B dali po čtyřech gólech.


Načítám tabulku ...