Pro hráče Sedlece je to něco nového. „Čtyři góly jsem určitě nikdy v jednom zápase nedal,“ řekl s jistotou jednatřicetiletý fotbalista, který naskočil do zápasu po půl roce. Přišel, čtyřikrát zavěsil…

A to se přitom za útočníka nepovažuje. „V Sedleci mě za útočníka mají,“ řekl hráč, který na hrotu opravdu nastoupil. „Jinak jsem spíše stoper, všude jinde jsem hrál na postu stopera. Mám pár kil, takže jsem hrál vzadu. Ale směrem dopředu mě to baví víc,“ usmál se Gono.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Sedlec - Křesetice
OKRES: Sedlecký Michal Gono sestřelil béčko Kutné Hory čtyřmi zásahy

Ten vybral za nejhezčí gól svůj třetí zásah. „Ze třiceti metrů jsem přeloboval brankáře,“ popsal stručně trefu. Možná si díky tomu nyní vyslouží přezdívku Schick. „Čekám na to,“ zasmál se jednatřicetiletý borec, mezi jehož záliby patří hlavně rodina. „Máme prcka, takže se všechno motá kolem něj. A k tomu ještě kolem baráku,“ přidal autor čtyř víkendových zásahů.

Jako dorostenec působil v Kutné Hoře, zahrál si za Suchdol, štěstí zkoušel v Červených Pečkách, pak hrál za Církvice. Zpátky v Sedleci je rok a půl. A zdá se, že mu tato štace svědčí, i když fotbal u něj rozhodně na prvním místě není. „Moc jsem toho za tu dobu neodehrál. Dohodli jsme se tak, že když budu mít čas, tak dorazím. Vlastně jsem hrál asi po půl roce,“ uvedl Gono. A hned z toho byly čtyři branky. „Teď se to povedlo,“ hlesl sedlecký fotbalista.

Mezi mládežníky se nejvíce činil Kristián Karel Kuře z AFK Kácov, který nastřílel v zápase Okresního přeboru mladších žáků 7+1 sedm gólů.


Načítám tabulku …