Luboš Štoček nemusel dlouho pátrat v paměti, kdy se mu podařil takový kousek. „Čtyři branky v jednom utkání jsem dal nedávno. Bylo to před třemi týdny, bylo to také za béčko proti Vlkanči. To jsme vyhráli osm jedna,“ uvedl mladíček, který tak nenechal v zápase třetí třídy vyniknout nikoho jiného. „Je pravda, že se to nestává tak často,“ přidal.

Od spoluhráčů se přesto žádné přehnané vděčnosti nedočkal. „Ani nic neříkali. Nebylo to nic extra. Žádná velká chvála, čekal jsem od nich víc,“ žertoval devatenáctiletý fotbalista Bílého Podolí.

Svoje střelecké řádění načal už v sobotu, kdy dal gól v okresním derby na půdě Vrdů. Jeho tým přesto prohrál 1:3 a v tabulce je poslední. Pro Štočka to byl hodně plodný víkend. „Ten gól byl jen z penalty. Navíc jsme prohráli, vůbec se nám nedaří,“ podotkl fanoušek Viktorie Plzeň.

O jeho umění ale vědí i v jiných klubech. A nabídky z vyšších soutěží stále jsou. „Byly v zimě. Z Chrudimi a z Kolína,“ hlesl Štoček. Ale on je zatím neřešil a zůstal. „Chtěl jsem zůstat ještě půl roku v Podolí a dodělat školu. Kdyby se ale něco naskytlo, asi bych to šel zkusit,“ plánuje odchovanec Bílého Podolí.

Za sebou má také štaci v Čáslavi. „Tam jsem byl od devíti let do mladšího dorostu do patnácti. Pak jsem se vrátil do Podolí,“ řekl fotbalový univerzál, který nastupuje za áčko jako střední záložník, za rezervu pak klidně na hrotu nebo na stoperu.

A v dresu Bílého Podolí hraje také po boku svého otce. „Je to dobré. Byl to také jeden z důvodů, proč jsem se vrátil,“ dodal ještě nedávno student, který si momentálně hledá práci.

Mezi mládežníky se nejvíce dařilo dvěma borcům. Starší žák Šimon Dastych z Uhlířských Janovic a kutnohorský mladší žák Matěj Šálený dali po čtyřech gólech. 


Načítám tabulku ...