Církvice se se soupeřem moc nemazlili a na cestu domů mu naložili deset banánů. Čtyři z nich nesou podpis Martina Volence. „Čtyři góly v jednom zápase jsem už dal. Bylo to shodou okolností proti Křeseticím,“ culil se kapitán vítězného celku, kterému tak zřejmě Křesetice jako protivník sedí. „Bylo to ale v době covidu, kdy se hráli jen takové přípravné turnaje. V okresním přeboru se mi to stalo poprvé, jinak ne, je to premiéra. Dal jsem jen nějaké hattricky,“ vyprávěl Volenec.

Jeho góly šly celkem rychle za sebou. Všechny čtyři zásahy stihl za třicet minut během prvního poločasu. „Bylo to přesně tak, seběhlo se to rychle. Tak nějak to prostě vyšlo. Dva jsem dal zkraje zápasu a pak před poločasem,“ přitakal třiatřicetiletý fotbalista, který má rád kromě fotbalu také sportovní střelbu a zbraně, jeho zálibou je především rodina. A nyní také práce. Má menší firmu na střechy.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Církvice - Křesetice (10:1)
FOTO, OKRES: Lídr zaváhal, Tupadly prohrály s Paběnicemi souboj o druhý flek

Jeho střelecký počin nemohl zůstat v kabině po utkání bez povšimnutí. „Už tam něco po zápase proběhlo od spoluhráčů a trenéra. Něco budu muset zaplatit, navíc se blíží rozlučka. Takže to bude asi šampáňo a něco do kasy,“ usmál se Volenec.

Jako nejhezčí vybral první trefu. „Obešel jsem i gólmana, tak to asi bylo pěkné. Ale ani čtvrtý gól nebyl špatný, když jsme si míč se spoluhráčem několikrát vyměnili,“ přidal autor čtyř víkendových zásahů.

Jako mladý hrál moímo jiné za Kutnou Horu nebo Čáslav. „To bylo v době, kdy jsem hrál jako mládežník. Pak jsem šel na rok hrát I.A třídu na Kaňk,“ prozradil odchovanec Církvice, kde také bydlí.

Mezi mládežníky se nejvíce dařilo Tomáši Pekhartovi, v dresu čáslavských mladších žáků nastřílel osm gólů.


Načítám tabulku …