Dát čtyři branky v jednom utkání, to se nestává každý den ani věhlasným fotbalistům. Povedlo se to polepskému hráči Matyáši Sixtovi. „Ještě se mi to nikdy nepovedlo. Je to premiéra,“ práskl na sebe s úsměvem Sixta. Také mu to spoluhráči pěkně spočítají. „Hned mi říkali, že budu platit. Částku si ale nechám pro sebe. Zaplatím ovšem rád,“ uvedl dvacetiletý fotbalista.

Jeho tým dokráčel ke snadnému vítězství 10:0. „Podle výsledku i postavení v tabulce to byl nejlehčí soupeř. I takové zápasy jsou ale někdy nejhorší, může dojít k podcenění. Nestalo se, i když v poločase to ještě takové nebylo, neměli jsme nic jistého,“ narážel Sixta na nevelké vedení v poměru 2:0.

Ten vyzdvihl především svoji první branku. „Nevím, jestli byla nejhezčí, ale první branka nás nakopla. Začali jsme hrál líp a více jako tým. To nás pak hnalo dopředu,“ uvedl polepský borec, který neměl v zápase při svých trefách dvorního nahrávače. „To ne. Ale chtěl bych pochválit spolupráci s Janem Novotným. Škoda, že nechodí na více zápasů,“ zalitoval autor čtyř víkendových branek.

Jeho tým je na prvním místě tabulky třetí třídy skupiny A. Cíl je tedy více než jasný. „Chceme postoupit do okresu, to je náš cíl. Kádr máme silný a především je v partě pohoda. A to je nejdůležitější,“ má jasno hráč, který působil třeba v Sendražicích nebo Štítarech.

Mezi mádežníky se nejvíce dařilo pečeckým Janu Kašpárkovi a Matěji Arazimovi, v zápase I.A třídy staršícho dorostu U19 dali po čtyčech gólech.


Načítám tabulku ...