Jednatřicetiletý fotbalista Okřesanče Roman Novosád měl o víkendu pořádně nabito. Dal čtyři branky. „To se mi povedlo poprvé. To vím na sto procent,“ hlesl šťastný střelec, který se nyní dostal na číslo šest v počtu nastřílených branek. Tím vlastně nastřílel čtvrtinu gólů svého celku, poslední tým tabulky dal jen dvacet čtyři branek.

Po zápase si jej spoluhráči dobírali. „Říkali, že jsem byl ve formě,“ usmíval se autor čtyř gólů, který nastupuje nejčastěji jako stoper nebo střední záložník. „Ale tenhle zápas mě dali do útoku. Asi jsem se osvědčil minulý týden, tak mě dali dopředu,“ řekl fotbalista Okřesanče.

A také bude muset zřejmě sáhnout do peněženky a spoluhráčům dopřát něco dobrého. „Platit nic nebudu, jen musím přinést na rozlučku flašku. Je to jako hattrick,“ uvedl Novosád.

Z fotbalového utkání I.A třídy Hlízov - Čáslav B
Hlízov derby prohrál, přišel o zraněného Frejlacha a kouče straší welness

Soupeři nasázel čtyři banány, jeho tým přesto o gól prohrál. To se jen tak nevidí. „A to jsme ještě dva nula vedli,“ krčil nevěřícně rameny Kanonýr Deníku.

Okřesaneč získala zatím jen pouhé dva body a je jasně poslední. Proč se jí tak nedaří? „Těžko říct. Prožíváme špatnou sezonu, jindy jsme hráli třeba střed tabulky. Máme i personální problémy. Hrajeme také podle toho, jak se sejdeme. Často máme smůlu, někdy vedeme, někdy zase nedáváme góly. Prostě špatná sezona,“ ulevil si nástrojař, který má rád fotbal, chová papoušky, rád jezdí na motorce a mezi jeho záliby patří i rodina. „Všechno zabere spoustu času. Takže ta motorka není moc často,“ dodal Roman Novosád.

Mezi mládežníky se nejvíce činil staší žák Štěpán Šibrava ze společného týmu Suchdol/Uhlířské Janovice, který nastřílel osm gólů.


Načítám tabulku …