Malínský kapitán chvíli přemýšlel, kdy se mu naposledy povedl podobný střelecký kousek. „Myslím si, že to bylo asi před třemi lety, do sítě Uhlířských Janovic jsem se trefil také čtyřikrát,“ zavzpomínal Tomáš Vojtíšek.

Na svém kontě má v právě probíhajícím ročníku už sedmnáct přesných zásahů. „To je docela dobré, s tím asi mohu být spokojený,“ podotkl autor čtyř víkendových tref.

Jeho tým vyhrál jasně 7:2, od začátku tomu ale nic nenasvědčovalo. „Zápas se pro nás nevyvíjel moc dobře. Měli jsme dost vlažný rozjezd. Na jaře nehrajeme tak dobře jako na podzim. A navíc máme pomalejší začátky. I když na druhou stranu jsme měli dobrý začátek v Červených Janovicích a tam jsme prohráli. Takže je možná lepší ten pomalý rozjezd,“ usmál se dvaatřicetiletý fotbalista, který začínal s fotbalem právě v Malíně, nyní žije ve Starém Kolíně.

Před sezonou došlo ke sloučení Malína a béčka Kutné Hory. Nyní vystupují jako společný tým a celkem se jim daří. V tabulce okresního přeboru jsou na pátém místě. „Hlavně si zahrajeme fotbal. Nám se v minulé sezoně zranilo mnoho hráčů, takže bychom to těžko dávali dohromady. Nyní máme s kluky z Kutné Hory větší kvalitu a zahrajeme si dobrý fotbal. I když jsme měli lepší podzim, nyní na jaře není taková tréninková morálka. Ale jinak je to dobré,“ pochvaluje si kapitán Malína spolupráci s jiným klubem.

V minulosti prošel několika regionálními kluby, hrál třeba za Čáslav, Polepy nebo Velim. „Nejvíce se mi možná dařilo v Čáslavi. Ve Velimi jsem byl jen hodně krátce. Výborný pocit mám z Polep, kde byla skvělá parta, na to vzpomínám rád,“ řekl Kanonýr Deníku Tomáš Vojtíšek.

Mezi mládežníky se nejvíce dařilo dvěma borcům. Matyáš Hortenský z Čáslavi a Rudolf Schulz z Kutné Hory dali po čtyřech brankách.


Načítám tabulku ...