Kolínští rozhodčí vlétli do utkání hodně nabuzeni a hned po několika minutách se ujali vedení 1:0. A byli to právě oni, kteří dále drželi balón a diktovali tempo hry. Přidávali i góly. V 18. minutě zvyšovali už na 2:0. Kutnohoráci nevěděli kam dřív skočit a nedokázali se chytit. A když hosté zvyšovali už na 3:0 byli slyšet z tábora domácích i hádky a velká nespokojenost. To dokladoval i čtvrtý gól hostů, který padl těsně před přestávkou. O krátké přestávce se nad Tupadly objevily mraky a začalo pršet. Dalo by se říct, že to byl zlatý déšť pro OFS Kutná Hora. Od druhého poločasu nepůjčili Kutnohorští soupeři balón, vyměňovali si posty, zajišťovali se, zkrátka hráli pohledný fotbal. A i z jejich kopeček začaly padat branky. Hned v úvodu snížili na 1:4 a pokračovali dále. Tlak vyústil až k vyrovnání, které zařídil krásnou hlavičkou Novotný. Za zmínku stojí hattrick domácího Karla Mikeše, který k zápasu řekl: „Zahráli jsme si fotbal a to je důležitý. Remíza tomuto zápasu sluší, aspoň se nebudeme v hospodě hádat.“

Zdroj: Jakub Koleček