„Byl jsem trochu překvapený. Na fotbal to bude mít určitě negativní následky. Náš sport bude mít ještě více pošramocené veřejné mínění. Lidé z ostatních sportů a z široké veřejnosti se budou po fotbale vozit,“ má po čtvrtečním odhalení jasno manažer kutnohorských fotbalistů Tomáš Frejlach, který hrál několik roků v nejvyšší soutěži.

Svůj názor nám řekl i předseda Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře Dušan Roubíček. „Kauza je hodně čerstvá a nemám k ní žádné informace, těžko se mi k tomu bude vyjadřovat,“ pokrčil rameny a dodal: „Určitě mě to překvapilo. Nikdo to nečekal. Jsem zvědavý, jaký to bude mít na fotbal dopad. Věřím, že na okresní úrovni žádný.“

„Raději se soustředím na samotnou hru než na tuto kauzu. Nikdo do toho zatím nevidí. Vnímáme to jen z médií a ty si mohou napsat, co chtějí. Může to být zkreslené, ale i pravda,“ prohlásil na adresu Pelty trenér Čáslavi Radim Truksa. „Každopádně mě to dost překvapilo. Lidé, kteří do vedení fotbalu moc nevidí, museli být hodně překvapení,“ uzavřel čáslavský kouč.