Hráči mohou mít ve svých smlouvách zakázané různé aktivity jako jsou lyžování, jízda na koloběžce, adrenalinové sporty a podobně. Nejvyšší soutěž v regionu hraje třetiligová Sparta Kolín, ta ovšem taková opatření nedělá. „My takové věci do smluv hráčům nedáváme. Přece jenom nejsme profesionální klub,“ uvedl Vladimír Zeman, předseda kolínského fotbalového klubu.

Na pomezí mezi profesionály a amatéry se tedy takové věci neřeší, hráči jsou zodpovědní sami za sebe. U Sadílka, hráče nizozemského Twente, šlo o nešťastnou nehodu během jeho volna. „Nehoda se stala v hráčově volném čase, který mohl využít dle svého uvážení. Neporušil tím týmová pravidla ani jakékoliv jiné interní dohody," prohlásil tiskový mluvčí české reprezentace Petr Šedivý.

Jasné je tedy to, že Sadílek se na EURO nepodívá a to je pro něho nejvyšší trest.

Fotbalisté mají ve svých profesionálních smlouvách samozřejmě zaneseno, že se musí vyvarovat aktivitám, které by mohly způsobit vypadnutí ze sestavy. „Hráči SK Slavia Praha mají ve svých profesionálních smlouvách zákaz adrenalinových a riskantních aktivit. A také sankce za jeho porušení," uvedl šéf představenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík.