Kutná Hora – Kouřim 2:3

Lídr soutěže se hned první zdařilou akcí dostal do vedení: v 8. minutě našel Teplý uličkou Novotného, který nezaváhal – 0:1. Ale také domácí dokázali svou první střelu mezi tři tyče přetavit v gól. Po rohovém kopu v 15. minutě vrátil Schwarz míč do vápna a Linhart hlavou vyrovnal – 1:1. Ve zbytku první půle se o největší vzruch postaral brankář Klíma, který svými kličkami v šestnáctce několikrát zabrnkal na nervy kouřimským divákům. Hosté přece jen působili fotbalově a více se tlačili do koncovky. Ve 35. vyrážel Vavřina po Pokorného slalomu míč nohama na roh.

Druhá půle nabídla více zajímavých momentů. V 58. min. hlavičkoval po Židíkově standardní situaci Vodička v dobré pozici jen do boční sítě. Kouřim okamžitě trestala, když Brožek z hranice vápna krásně trefil pravý roh – 1:2. Kutnohorští ještě jednou dokázali srovnat krok. Po kombinaci středem hřiště v 71. min. se jejich kapitán P. Růžička ocitl tváří v tvář Klímovi a nezaváhal – 2:2. Ihned po rozehrání se něco podobného podařilo i hostům, jenže Novotný těsně minul pravou tyč. Domácí obranu to neprobudilo, M. Snížek se prohnal po levé straně a po dvou minutách Kutná Hora potřetí prohrávala – 2:3. Sparta si v poslední minutě tlak ani šance vytvořit nedokázala, navíc dohrávala v deseti, když v 88. min. faulovala Vodička u půlící čáry Bradáče a oprávněně viděl červenou kartu.

Ani jeden z kutnohorských trenérů nezvedal po utkání telefon, tudíž se k utkání nevyjádřili.

Branky: 15. Linhart, 71. P. Růžička – 8. Novotný, 60. Brožek, 73. M. Snížek. Rozhodčí: Rybka – Velebil, Kaucký. ŽK: Židík, P. Růžička – Královský, Novotný. ČK: 88. Vodička (KH). Poločas: 1:1. Kutná Hora: Vavřina – Vodička, Skokan, Rathauz, Linhart – M. Šváb (63.Auer), Kozel (63. J. Vančura), Židík, P. Růžička – Churavý, A. Schwarz. Kouřim: Klíma – Brožek (67. J. Snížek), Pokorný, Teplý, M. Čáp – Skalický, Královský (74. Bradáč), Novák, Lapáček – M. Snížek, Novotný.