Příprava se kouči Čáslavi Jiřímu Antošovi zdaleka nelíbila tolik jako ta loňská. „Příprava byla krátká, jako je to vždycky v létě. Ta letošní mě nenaplnila tolik, jako ta loňská, kde nás bylo víc pohromadě a sehráli jsme utkání s lepšíma soupeřema. Letos by se dalo říct, že to bylo ušito takovou horkou jehlou, protože samozřejmě měli hráči dovolený, práci, brigády a další různé aktivity. Pořád se to obměňovalo a ani jednou jsme se snad nesešli na zápas kompletní. Proti loňské přípravě bych to tedy letos hodnotil jako nevydařená příprava,“ uvedl trenér.

Radost Antošovi také kazí odchod některých hráčů, které považoval za pilíře svého mužstva. „Během loňské sezony jsme ztratili Martiny Brudného, což mě mrzí z toho důvodu, protože se jednalo o kvalitního a platného hráče, který svým přístupem byl pro nás hodně důležitý. Odešel, ale zase přišel Martin Jandů, pryč je také Krupička, který je na dvouměsíční brigádě v Anglii. Dále skončil, začal a zase skončil s fotbalem Tyle, takže u něj nevím, co bude. V přípravě se nám potom zranil Oliva a Šimon,“ vysvětlil změny v hráčském kádru vedoucí čáslavské lavičky.

Na smíšené pocity z loňské sezony by letos rádi ve Vodrantech zapomněli postupem. „Pokud bych mluvil sám za sebe, tak ty ambice mám pořád stejný. Jak už jsem loni, i když jsme byli nováček, řekl, chtěli bychom atakovat první příčky, což se nám loni splnilo. Sezona je dlouhá, ale opět bych chtěl hrát v nejvyšších patrech tabulky. Byl bych rád, kdybychom obhájili třetí místo. Kdyby šlo zase hrát o postup, tak bych byl moc rád, ale jak už jsem řekl, sezona je dlouhá a není to jenom o tom, co se děje na hřišti. Kdybych mluvil jen sám za sebe, tak mám jasno, ale nevím, co bude chtít vedení. Zásadní věci jsme si zatím neřekli. Ale co vše bude a co bude na pořadu dne, se pozná až během samotných mistráků,“ dodal trenér.