Kouč Čáslavi Miroslav Koubek si však z poroby přehnané starosti nedělá.

„Nevyrovnali jsme se s jejich aktivním presinkem. Nebylo však naším účelem Slavii porazit a mít v kádru tři zraněné hráče,“ narážel trenér na agresivní a důraznou hru soupeře, který o svém triumfu rozhodl během třinácti minut prvního poločasu. „Napadaly jim tam rychlé góly ze standardek. Ty jim na rozdíl od nás vyšly náramně. Dvakrát uspěli po rohových kopech a pak se ujal i jeden trestňák. Šlo to od klacků dolů, parádní rána,“ pokyvoval Koubek uznale hlavou.

Kouč bere tento týden jako vyloženě rozehrávací před ostrým startem jarní části sezony. Tu začne Čáslav už příští víkend v Sokolově.

„Máme teď na závěr přípravy kvalitní protivníky. V sobotu jsme hráli v Hradci, ve středu na Slavii proti hodně kvalitnímu béčku a v sobotu nás čeká druholigová pražská Dukla. Tito soupeři nás důkladně prověřují a to je dobře,“ řekl Koubek.

Ten už by si přál odehrát sobotní duel proti Dukle konečně na přírodní trávě. A věří, že počasí nebude proti. „Radši bych hrál i na blátě než zase na umělce,“ tvrdí Miroslav Koubek.

Zápas proti Dukle se odehraje ve Sportovním centru v Nymburce. Začátek je ve 13.30 hodin.

Slavia B – Čáslav 3:0

Branky: 25. Kovařík, 31. Javorek, 38. Šimeček. Poločas: 3:0.

Čáslav: Frydrych (46. Vršecký) – Špiclem, Mráz (60. Vít), Vít (30. Filip), Kunášek – Dolejš (30. Bednář), Süsser (46. Ondrášek), Brunclík, Dian (46. Prášil), Kocourek (60. Dolejš) – Nulíček (46. Fikejz).