Domácí se ještě ani nestačili rozkoukat a už prohrávali. „Dostali jsme branku už ve třetí minutě. A pak ještě navrch druhý gól. Začátek jsme podcenili, bylo to špatné. Kluci nebyli dostatečně koncentrovaní,“ zlobil se trenér Jiří Antoš.

Jeho tým ale prokázal velkou bojovnost. A zápas dokonale otočil. Maxa ještě do přestávky snížil, po obrátce vyrovnal a poslední slovo dostal Karel Hejný, který ze standardky pálil přesně.

„Zápas mě velmi potěšil. Zpočátku jsme sice dostali pořádnou dvougólovou facku, ale kluci se vrátili do zápasu díky bojovnosti. Hráli důrazně a agresivně. A to na fotbalovějšího soupeře platilo,“ liboval si Jiří Antoš, který kvitoval kvalitu protivníka. „Konečně nás také někdo pořádně prověřil. V předchozích zápasech tomu tak nebylo,“ řekl kouč.

Jeho vlašimský protějšek Karel Vesecký si postěžoval, že jeho hráči neudrželi dvoubrankový náskok a zápas ztratili.

„Úvod nám vyšel a za čtvrt hodiny jsme vedli 2:0. Potom si někteří hráči mysleli, že je po zápase a svým přístupem mě velmi zklamali. Dostali jsme gól, přestali jsme kombinovat, nepřihráli si a všude jsme byli druzí. Po přestávce domácí výsledek otočili a my jsme již nestačili ani vyrovnat. Zápas několik hráčů hrubě podcenilo, což mě velmi zklamalo,“ běsnil Karel Vesecký.

Čáslav B – Vlašim B 3:2

Branky: Maxa 2, Hejný - Vořechovský 2. Poločas: 1:2.

Čáslav B. Míšek (46. Potměšil) – J. Holík, Růžička, Váňa, Svoboda – Tomíšek, Janda, Peškar, Vašíček – Maxa, Matoušek. Střídali Hejný, M. Kročák, Parachin, J. Kročák, Hudec.

FC Graffin Vlašim: Toma – Schuster, Havlíček, Zachariáš (80. Šilhavý), Nešpor – Borkovec (75. Švamberk), Janda (83. J. Petrů), Stejskal, Kabele – Vořechovský, M. Veselý.

Petr Koděra, Pavel Šimáček