Rezerva Zenitu po rozpačitém výkonu odjela z Bakova bez bodů

Bakov n. J. - Čáslavský B - tým si na úvod nového ročníku připsal porážku 2:0. Čest kutnohorských celků v I. A třídě po nevydařených zápasech Uhlířů a Čáslavi B už tak může zachránit pouze Kutná Hora, která od 17.00 hostí Sokoleč.

10.8.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Bleskurychlý vstup do podzimní premiéry v I. A třídě měli fotbalisté Bakova. Hned v 1. minutě brankář hostů Potměšil s námahou vyrážel Reslovu bombu na roh, po jeho rozehrání Bláhou pak chytil Reslovu hlavičku milimetry před brankovou čarou.

Devátá minuta přinesla největší šanci hostů, když se ve vápně uvolnil a tvrdě vypálil Maxa, avšak Janura Bakov podržel. Ve 26. minutě padl vítězný gól. Bernard našel ideálním pasem rozběhnutého Resla a ten přeloboval vybíhajícího Potměšila - 1:0.

Po přestávce zafungovala spolupráce bakovských posil. Bobkův centr zleva usměrnil bez přípravy do sítě Zajíček – 2:0. Zenit měl v závěru mírnou územní převahu, ale Petričkova šleha proletěla těsně nad břevnem. Nejvíce domácím zatrnulo v 71. minutě, kdy Svoboda po trestném kopu hlavičkoval do tyče. Třetí tým minulé sezony tak odjel z Bakova s prázdnou.

„Utkání nedopadlo podle našich představ. Bojovností ani výkonem jsme neoslnili. Je začátek sezony a bylo to první utkání venku. Do utkání jsme vstoupili rozpačitě. Na začátku jsme mohli dostat branku, ale neinkasovali jsme a naopak potom my jsme mohli jít do vedení, ale Maxa svou gólovou situaci nevyužil. Poté jsme dostali branku a s tímto stavem jsme šli i do kabin. V zápasu jsme tedy nezačali vůbec dobře, dostali jsme hloupý gól z ničeho, což se nám poslední dobou stává velmi často,“ zhodnotil průběh prvního poločasu trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš.

I přes snahu, s kterou Zenit do druhé půle šel, byl opět on, kdo inkasoval. „Druhý poločas jsme začali více hrát, kontrolovali jsme balon a určitě jsme v tu chvíli byli lepším mužstvem. Jenže soupeř dával branky a my nikoli. Tentokrát jsme se bohužel vůbec neprosadili směrem dopředu,“ dodal smutným hlasem Antoš.

Bakov n. J. - Čáslav B 2:0 (1:0)

Branky: 26. Resl, 55. Zajíček. Rozhodčí: Prislupský. ŽK: 2/2. Diváci: 190. Bakov: Janura – Bernard (66. Špringer), Flodrman, Sedláček, Pelant – Bobek, Frelich (90. Fanta), Pavlousek, Zajíček, Bláha – Resl (81. Smutný). Čáslav B: Potměšil - Petričko (65. Vojtíšek), Petr Váňa (46. M. Kročák), P. Holík, Svoboda - Urban, Vojt. Vondra, Jak. Vašíček (60. J. Holík), M. Janda - Matoušek, Maxa.

Autor: Ladislav Pospíšil

10.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.