Hrstka diváků v Bílém Podolí viděla tuto sobotu parádní zápas. Hrál se otevřený útočný fotbal, kterému nescházely pohledné útočné akce, krásné góly ani skvělé individuální výkony hráčů. Svou hrou na sebe upozornil především tuchorazský Nekolný, který vsítil hattrick.

„Potřebovali jsme potvrdit, jak se říká, relativní záchranu. Takže jsme potřebovali vyhrát, což se nepodařilo, ale se štěstím jsme v závěru vyrovnali a získali tak alespoň bod,“ měl po utkání smíšené pocity trenér Podolí Miloslav Čepek. „Fotbal to byl otevřený, rychlý, padlo osm branek, takže lidem se to líbilo. Je škoda, že jsme neudrželi slibný stav 3:1, ale o tom fotbal je,“ upozornil trenér. „Hru jsme měli ve své moci, ale na krásu se nehraje. My jsme hráli a oni nás vždy z protiútoku trestali. Snad nám třiatřicet bodů bude stačit,“ zakončil Čepek.

„Byl to poněkud divoký zápas. Hra se přelévala ze strany na stranu. V druhé minutě to bylo 1:1. Potom jsme v jednu chvíli prohrávali 3:1. Naštěstí se nám ale podařilo dát před poločasem kontaktní gól na 3:2. V druhé půli jsme díky výborně hrajícímu Nekolnému výsledek otočili na 3:4 a o tři body nás připravila až zbytečná chyba pět minut před koncem. Herně byl, myslím, zápas vyrovnaný. Domácí si vytvořili tlak až v posledních minutách zápasu, kdy šli za vyrovnáním,“ řekl po zápase vedoucí Tuchorazi Roman Pěkný.

Bílé Podolí - Tuchoraz 4:4

Branky: 3., 85. Jan Spáčil, 25., 39. L. Štoček – 2., 52. a 77. Nekolný, 42. Šmejkal. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 3:2. Bílé Podolí: Beran - L. Toman, Semínko, Svoboda, Bíža - Kupka, Jos. Fejfar, Jan Spáčil, Marek (70. R. Toman) - L. Štoček, Šálený. Tuchoraz: M. Černý – Pála, J. Černý, Klepečka, Madej – Blecha (50. Novák), Nekolný, Bečvařík, Šmejkal – Svoboda (80. Prokeš), Vedral (87. Kadeřábek).