Starší dorost

Hosté začali dobře a již ve 2. min střílel Hačka, ale pouze do brankáře a byl z toho tak pouze roh. Další šanci nedal Luňáček, a tak udeřili domácí. V 13. min po centru z pravé strany domácí přesnou hlavičkou poprvé skórovali - 1:0. V 25. min kopali domácí roh a další hlavičkou, když zaváhal krom obrany i brankář, zvýšili na 2:0. Ve 32. min Kulhánek poslal přesný centr Luňáčkovi, který se řítil sám na brankáře, jenže domácí brankář si poradil a odvrátil střelu kutnohorského hráče na roh.

Ve druhém poločase začali Kutnohorští lépe. V 50. min šel sám ze strany na brankáře Hačka, ale i on opět trefil jenom brankáře. V 55. min se řítil opět sám na brankáře Luňáček, ale pro tentokrát střílel vedle. V 63. min vystřelil Luňáček a k odraženému míči se dostal Zeman, ale jeho střela šla opět jenom do brankáře. V 65. min kopali domácí přímý kop a přesnou střelou přes zeď do šibenice zvýšili na 3:0. V 7. min šel sám na bránu opět Luňáček, ale i potřetí selhal. Poslední šanci hostů měl na zadní tyči po přihrávce Branta Hačka, ale střela šla vedle.

„Dnes jsme zápas prohráli po standardních situacích. Domácí nám dali dva góly hlavou a třetí z trestného kopu přes zeď do šibenice. V prvním poločase byl náš výkon matný, až na šanci Luňáčka, když šel po kombinaci sám na bránu. Ve druhé půli jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme brankáře nepřekonali,“ smutnil nad zahozenými šancemi trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb. „Vynucené změny v obraně se na dnešním výsledku podepsaly,“ doplnil.

Hořovicko - st. dorost K. Hora 3:0 (2:0)

K. Hora: V. Dastych - Fedor, Bareš, Kácovský, Černý - Hačka, Štefl, Kulhánek (70. Klečák), Rumpli (55. Brant) - Zeman (75. Kraus), Luňáček.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší dorost

Kutnohorští z důvodů zraněných a nemocí nastoupili pouze s jedním náhradníkem. Pokyny trenéra byli jasné: dobře bránit a vyrážet k rychlým brejkům. Hned na začátku byl v šanci R. Menšík, ale při zakončování upadl. Ve 3. min měl šanci Suk, ale svůj pokus proměnit v tuto chvíli nedokázal. V 11. min se ale již dočkal. Po rohu Klečáka se Suk dostal k dorážce a vstřelil první branku utkání - 0:1. Ve 20. min mohl Suk znovu skórovat, ale střílel vedle. Ve 21. min kopali domácí roh a vznikla z toho nebezpečná situace, Poklop nakonec stačil míč odkopnout, a tak odvrátil hrozící nebezpečí. Ve 26. min hosté uzavřeli domácí před vápnem: střely Klečáka a Suka domácí odvrátili, ale na střelu R. Menšíka už nestačili - 0:2. V 29. min předvedli hosté nádhernou kombinaci. Klečák nahrál R. Menšíkovi, ten mu přihrávku perfektně vrátil a Klečák už nedal brankáři Hořovicka šanci - 0:3. V 33. a 39. min předvedl perfektní zákroky brankář hostů Míčo a nedovolil domácím skórovat.

Druhý poločas se nesl v tlaku domácích, ale hosté dobře bránili a nedovolili domácím skórovat. V 64. min po faulu Hořovicka na půlce hřiště kopali hosté přímý kop. Klečák poslal míč za obranu, kam si naběhl Bareš a upravil na konečných 0:4.

„Výborný výkon všech hráčů, zvlášť brankáře Míča a Poklopa,“ chválil své svěřence kutnohorský trenér Miroslav Rumpli. „Obranná fáze byla na výbornou a když se k tomu přidají využité šance, je z toho další vítězství,“ radoval se po utkání kouč. „Soupeř měl trochu herně navrch, ale my dávali branky,“ zakončil.

Hořovicko - ml. dorost K. Hora 0:4 (0:1)

Branky: 11. Suk, 26. R. Menšík, 29. Klečák, 64. Bareš. K. Hora: Míčo - Kraus, Dušek, Poklop, Tůma - Nedvěd - L. Menšík, Pospíšil, Klečák, Suk (46. Bareš) - R. Menšík.

Zdroj: Václav Dastych