Starší dorost

Starší dorostenci odehráli další existenční utkání. A tomu odpovídal i začátek utkání. Hosté začali aktivně a hned ve 2. min střílel nad branku Hačka. V 7. min měli hosté další obrovskou šanci. Hačka předložil Luňáčkovi perfektní přihrávku do vápna, ale brankář ho vychytal. Potom začali zlobit i domácí. V 26. min odvrátil nebezpečný útok Vonšovský, další útok domácích zlikvidoval brankář Radil a následně stříleli domácí nad branku. Ve 32. min faulovali domácí kousek za půlkou Schwarze, a tak hosté kopali přímí kop. Míč si postavil Pospíšil a poslal ho až do vápna na hlavu Luňáčka. Ten svoji hlavičku poslal k vzdálenější tyči a k radosti domácích zapadla až do sítě 0:1. V 34. min měl velkou šanci Brant, ale střela šla vedle. O minuty později musel zasahovat Radil a odvrátil nebezpečí na roh. V 39. min opět Luňáček vsítil druhou branku hlavou,ale rozhodčí branku neuznal ze údajný faul na brankáře. Potom měli šance Zeman a Schwarz, ale bez využití. Poslední akci poločasu měli domácí, když vyslali nebezpečnou hlavičku, ale naštěstí vedle.

V 52. min domácí ošklivě faulovali Schwarze, který musel odstoupit a na jeho místo tak nastoupil Pana. Hosté se snažili dát druhou branku, ale to se jim nedařilo. Hačka se objevil sám před brankářem, ale nedal, další šanci Luňáčka zlikvidoval výborným zákrokem domácí brankář. V 75. min po přihrávce Gona mohl skórovat Zeman, ale ani ten nedal. Potom měl další dvě velké šance opět Luňáček, ale brankář domácích ho již poněkolikáté vychytal. Čím se více blížil závěr zápasu, tím více začali zlobit domácí, protože cítili šanci skórovat. Přesto se Hora snažila pořád vstřelit pojišťovací branku. Nejblíže k ní měli hosté v 88. minutě. Rohový kop poslal Hačka na hlavu Luňáčka, který zamířil k tyči. Ovšem domácí brankář předvedl svůj nejlepší zákrok a vytáhl míč na roh. V předposlední minutě vstřelili hosté zásluhou Pospíšila další branku, kterou ale rozhodčí tentokrát neuznali pro ofsajdové postavení. Více se již nestalo, a tak si mohli hosté připsat další důležité tři body.

„Jsem spokojený. Bylo to vítězství vůle a oproti domácím byla z kluků cítit daleko větší touha zvítězit,“ uvedl spokojený trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb. „Mrzí mě ale neproměňování i těch největších šancí,“ upozornil kouč na jedinou slabinu Kutnohorských v zápase.

Čelákovice - Kutná Hora 0:1

Branka: 32. Luňáček. Poločas: 0:1. Kutná Hora: Radil - Bareš, Gono, Pospíšil, Vácha, Hačka, Vonšovský, A. Schwarz (52. Pana), Brant, Zeman, Luňáček.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší dorost

Hosté sice začali dobře, hned v první minutě střílel vedle Nekola a o chvíli později měl šanci Teror, ale potom domácí zatlačili hosty na jejich polovinu a neustále ohrožovali jejich branku. Pana během pěti minut dvakrát zachraňoval situaci. Jednou odvrátil na roh a podruhé střelu zablokoval. Hosté se vymanili ze sevření až v 18. min,když Klečák předložil krásnou přihrávku Papouškovi ten vnikl do vápna, ale nestačil přesněji a tvrději vystřelit, a tak brankář jeho šanci chytil. Nedáš dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Domácí hned zaútočili a velmi nebezpečně vystřelili. Střelu brankář Dastych vyrazil, ale míč se dostal k domácímu hráči, který pohodlně skóroval do prázdné branky - 1:0. Další šanci domácích v 23. min zlikvidoval Dastych včasným vyběhnutím. Hosté se dočkali v 25. minutě. Nádherná akce na jeden dotek, Suk posunul na pravou stranu Nekolovi a ten do vápna Papouškovi, který se tentokrát nemýlil a vyrovnal - 1:1. Jenže v 28. min kopali domácí přímí kop a perfektně kopnutý přímák skončil v síti - 2:1. V 29. min kopali naopak trestňák hosté. Klečákovu střelu brankář vyrazil a dobíhající Kraus trefil pouze tyč domácí branky. V 34. min měl další obrovskou šanci opět Papoušek, ale neuspěl. Hosté měli také štěstí, protože v závěru první půle při obraném zákroku trefil tyč své branky Kulhánek.

Druhý poločas začali hosté výborně. Suk vybojoval míč posunul na Krause a ten z první nahrál na volného Nekolu, který se nemýlil a vstítil vyrovnávací branku - 2:2. Jenže domácí odpověděli brzo. Nejdřív nastřelili v 44. min břevno Dastychovi brány a v 49. min po chybě obrany šel sám na bránu domácí útočník a vsítil branku na 3:2. Srovnat mohl Fedor, ale střela šla jenom do náruče brankáře. V 56. min obrana hostů hrála opět nedůrazně. U své brankové čáry o míč přišli a když střela vypadla i brankářovi Dastychovi vsítili domácí další branku - 4:2. Kutná Hora se přesto pokoušela vyrovnat. Snížení zařídil v 63. min Klečák nádhernou střelou z přímého kopu a snížil na 4:3. Další šance, hlavně Zemana, zůstaly nevyužité, a proto Sparta odešla jako poražená. Svoji roli sehrála i nedisciplinovanost. Dastych, Kulhánek a Jarkuliš obdrželi žluté karty a po dvou žlutých musel ze hřiště kvůli červené kartě i Papoušek. Hlavně ta druhá karta byla úplně zbytečná, protože byla za zakopnutí míče. Nedokázali se vyrovnat s nepřesnými rozhodčími a tím se připravili o lepší výsledek.

„Myslím si, že dát tři góly venku a prohrát je škoda,“ pokrčil rameny asistent trenéra Kutné Hory František Klečák. „Samozřejmě šancí jsme měli daleko více, nastřelili jsme tyč a měli jsme tam ještě další dvě šance, ze kterých jsme mohli skórovat, ale bohužel se nám z nich vstřelit branku nepovedlo. Soupeř nás za to dokázal potrestat, kdy třeba čtvrtý gól byl po chybě našeho brankáře. Takže si myslím, že minimálně bod jsme mohli uhrát. Bohužel zápas se nakonec vyvíjel tak, že v závěru to bylo tak vyhrocené, že když jsme se mohli nadechnout k náporu, tak jsme přišli o vyloučeného hráče a to zbytečně za dvě žluté,“ mračil se trenér. „Škoda ztracených bodů. Hrubou nedisciplinovaností některých hráčů jsme se připravili o lepší výsledek.

Čelákovice - Kutná Hora 4:3

Branky K. Hory: 25. Papoušek, 42. Nekola, 63.Klečák. Poločas: 2:1. Kutná Hora: Dastych - Fedor, Kraus (63. Zeman), Suk, Jarkuliš, Klečák, Kulhánek, Papoušek, Nekola, Pana, Fiala (57. Bareš).

Zdroj: Václav Dastych