Domácí dorostenci zahrozili již v 5. minutě: Klečák poslal centr do vápna Kulhánkovi, který ale na malém vápně špatně trefil míč. Obrovskou šanci měli domácí v 7. minutě: Po rohu se míč odrázil k Zemanovi, který pohotově vystřelil, výborný zákrok ovšem předvedl hostující brankář a tak se skóre neměnilo. Další šanci měl Zeman v 11. minutě, ovšem střela šla vedle. Ve 12. minutě předvedli hosté rychlý brejk po pravé straně. Míč prošel vápnem na nepokrytého útočníka hostů a skončil v síti - 0:1. Ve 29. minutě mohl vyrovnat Zeman. Po přihrávce Klečáka šel sám na branku, ovšem zakončil vedle. Ve 32. minutě kopali hosté roh. Odražený míč se dostal k útočníkovi na malém vápně, který nedal domácímu brankáři Dastychovi žádnou šanci - 0:2. Ve 40. minutě se k zakončení dostal Suk, ale jeho střela byla slabá.

Ve druhém poločase mohli zahrozit domácí. Klečák poslal centr Nekolovi. Ten ovšem místo střely volil nahrávku. Ve 46. minutě se po špatné malé domů dostali do šance hosté, ale domácí brankář včasným vyběhnutím zabránil skórování. V 50. minutě mohl skórovat Klečák, ale střela šla jen do brankáře. V 68. minutě po rychlém brejku po levé straně hosté zvýšili na 0:3. Domácí se konečně dočkali v 77. minutě. Zeman si doběhl na dlouhý odkop od vlastní branky a přehodil brankáře a snížil na konečných 1:3.

Hodně zklamaný byl po utkání s Náchodem trenér Kutné Hory Miroslav Rumpli. „Výkon našich hráčů hodnotím jako špatný. Hráči byli příliš odevzdaní. Výsledek tomu pak samozřejmě odpovídá,“ mračil se trenér. I přes špatný výkon měli Kutnohorští možnost ke skórování. „Měli jsme dvě šance, které jsme neproměnili, a soupeř nás pak za to potrestal. Už jsme se z toho nedokázali zvednout. Bylo to bez nasazení, bez předvídání, které na hřišti mohli vzniknout, prostě odevzdaný výkon. Jsem z toho hodně zklamán. Chyběli nám klíčový hráči, ale i když chyběli, tak tam měla být alespoň ta bojovnost,“ doplnil zklamaný Rumpli.

Kutná Hora - Náchod-Deštné 1:3

Branka K. Hory: Zeman. Poločas: 0:2. Kutná Hora: Dastych - Nedvěd, Jarkuliš, Fiala, Pana (23. Fedor), Nekola (54. Kraus), Kulhánek, Klečák, Šimůnek, Suk (47. Menšík), Zeman.

Zdroj: Václav Dastych