Začátek utkání začali skvěle. V páté minutě se na pravé straně zasekávačkou uvolnil Kalányos, levačkou nacentroval před domácí branku a jeho spoluhráč z útoku Mlynka pěkně trefil hlavou roh branky - 0:1. To byl pro domácí šok, z kterého se obtížně vzpamatovávali. Čáslav i nadále pokračovala v kombinační hře a soupeře mírně přehrávala. Hrálo se ve vysokém tempu s náznaky šancí na obou stranách. Domácí se do vážnější šance dostali až po půlhodině hry, kdy po rozehraném trestném kopu mířili vedle. Ke konci prvního poločasu Zenit na chvíli vypadl z tempa a domácí ho tvrdě potrestali. Nejprve po špatně rozehraném trestném kopu, z vlastní poloviny a chybné přihrávce Langra, se Slovan dostal do pokutového území a na střelu z levé strany Výborný nestačil - 1:1. V poslední minutě zahrál rukou Martin Výborný a následoval trestný kop asi z osmnácti metrů. Brankář Výborný střelu neudržel a dobíhající hráč zvrátil stav na 2:1.

Do druhého poločasu nastoupili místo Langra a Smetany Vajgl s Altmannem, kteří měli za úkol více podpořit útočné snahy. Do první velké šance se ale dostali domácí, jenže slabá hlavička po trestném kopu skončila v náručí Výborného. Čáslav se více tlačila dopředu ve snaze o vyrovnání, domácí hrozili z rychlých protiútoků. Ve 48. minutě jeden takový na poslední chvíli zastavil skluzem Martin Výborný. V 53. minutě udělali hráči Zenitu ve středu hřiště chybu, soupeř se dostal za obranu a po centru zleva jeho hráč hlavou překonal Tomáše Výborného a stanovil konečné skóre zápasu na 3:1. Na navlhlém trávníků Zenitu rychleji docházely síly a domácí si svůj náskok ohlídali.

„Začali jsme nadějně, dali krásný gól a domácí tím hodně zaskočili. Škoda, že jsme v této fázi zápasu vedení nepotvrdili,“ smutnil trenér Čáslavi Jiří Parachin. Čáslavi znatelně chyběl zraněný brankář Kotěra. „Konec poločasu jsme nezvládli a soupeři vlastně darovali vedení dvěma velkými chybami. Tomáš Výborný odchytal i předchozí zápas starších dorostenců za zraněného Kotěru a při druhém gólu Liberce na něm byla únava už znát. Druhou půli jsme opět začali slušně, ale třetí branka nás definitivně zlomila,“ uvedl trenér. „Soupeř měl hlavně nebezpečné protiútoky a standardní situace,“ doplnil. Stejně jako starší čáslavské kolegy, tak i mladší, čeká hodně nabitý týden. „Ve středu nás čeká další dlouhý výlet, tentokrát do Náchodu a týden ukončíme sobotním utkáním doma proti Olympii Hradec Králové," zakončil kouč.

Liberec B - Čáslav 3:1

Branka Čáslavi: 5. Mlynka. ŽK: Hejný. Poločas: 2:1. Liberec: Vaníček - Hybner, Farkaš, Kordík, Beníšek, Kraus, Šindelář, Dobeš, Pasecký (41. Povr), Kekelák (41. Kmoníček), Novotný (30. Střihavka). Čáslav: T. Výborný - Král, M. Výborný, Hejný, Langr (41. Vajgl), Smetana (41. Altman), Zikmunda, Zadina (60. Hrstka), Mlynka, Kalányos ( 50. Špičák).

Zdroj: Jiří Parachin