Utkání bylo od začátku vyrovnané se šancemi na obou stranách. Tu nejvyloženější spálil v 9. min. Hošek - po průniku Kročáka a přihrávce po brankové čáře ze dvou metrů přestřelil. Domácí odpověděli vzápětí - po centru hlavičkoval osamocený Suk a jeho pokus se otřel o břevno. Ve 14.min. se blýskl gólman Výborný, který zlikvidoval šanci domácího útočníka. Ani hosté nechtěli zůstat pozadu - centr Císaře našel volného Hudce, ale jeho střela těsně minula pravou tyč Dostálovy svatyně. Podobným pokusem se prezentoval i liberecký Schneidel, ovšem ani on nemířil přesně.

Druhé dějství zahájil střelou Zelený - jeho pohotový pokus po chybě brankáře mířil opět těsně mimo. Bohužel tradiční minelu si neodpustili čáslavští - v 52. min. nechali "na penaltě" volného Valentina a jeho tečovaná střela přelétla bezmocého Výborného - 1:0. Ze šoku se hosté nemohli probrat a málem zaplakali podruhé - tentokrát však Výborný střelu vyrazil na břevno. V 60.min. mohlo být vyrovnáno - trestný kop J.Kročáka mířil do vápna a ze skrumáže se odrazil do břevna domácí brány. Dorážku pak obránci zblokovali. V 61. min. to zkoušel Vojtíšek, Dostál byl však pozorný. V 72. min. se prosadil individuálně M.Kročák, ale místo zakončení nepřesně přihrál. Ve 73. minutě se do odraženého míče po rohu opřel Hudec, ale jeho výstavní střelu zlikvidoval gólman. A vzápětí domácí rozhodli - v 74. minutě podnikli rychlý kontr a do prázdné brány zakončoval nekrytý hráč - 2:0. Hosté jakoby rezignovali a než si uvědomili, že hrají také o výsledek inkasovali potřetí - po tr. kopu hlavičkoval Stárek do šibenice Výborného brány - 3:0. Korigovat výsledek mohl ještě v poslední minutě Parachin, ale jeho hlavička z výhodné pozice mířila mimo.

„Z výsledku jsem zklamaný, z výkonu nikoliv. Odehráli jsme vyrovnané utkání, bohužel jsme draze zaplatili za chyby a své šance jsme neproměnili,“ litoval prohraného střetnutí trenér Čáslavi Václav Vondra. Na porážku musí hráči rychle zapomenout. „Teď nás čeká anglický týden: ve středu předehráváme v Náchodě a v sobotu hostíme Olympii Hradec Králové, na prohru není čas myslet. Jen se musíme poučit z chyb, které jsme udělali.“ dodal bojovně naladěný Vondra.

Liberec - Čáslav 3:0

Poločas: 0:0. Liberec: Dostál - Bína, Novotný, Haunold, Černý, Bartoš, Kybal, Valentin, Rumler, Suk, Schneidl. Střídali Šťastný, Novotný, Feri, Stárek. Čáslav: Výborný - Pekárek (75. Veselý), J. Kročák, O. Votava, Semrád - Hudec, M. Kročák, Parachin, Císař (45. Zelený) - Hošek (70. Kokeš), Kavánek (55. Vojtíšek).

Zdroj: Václav Vondra