S tímto nápadem přišel šéf komise rozhodčích Karel Kokeš. „Chceme to vyzkoušet již na jaře, jistě to bude ku prospěchu věci,“ uvedl na setkání s novináři v klubovně Star Tupadly Karel Kokeš. Podle jeho vyjádření budou mít arbitři ze začátku tři sady komunikačních pomůcek.

Výrobek francouzské firmy se už běžně používá v evropských soutěžích i v české nejvyšší soutěži. Jedna sada stojí zhruba sto tisíc korun. „Jedná se jistě o drahý špás, ale mělo by se to vyplatit. Už mám předběžnou dohodu s několika sponzory,“ dodal Karel Kokeš, jehož nápad našel podporu rovněž u předsedy okresního fotbalového svazu Ludovíta Ledvinky.

První vlaštovkou se v tomto směru stalo exhibiční utkání v Suchdole, kde hlavnímu rozhodčímu Radomíru Pařízkovi asistovali Josef Slíva a Jiří Čížek. „Vysílačky se určitě stanou přínosem, ale první pokus nedopadl příliš dobře, protože moji kolegové na pomezních čarách jsou snad úplně hluší nebo natvrdlí. Debata s nimi byla na velmi mizerné úrovni,“ povzdechl si Radomír Pařízek.

SMĚJTE SE S NÁMI! :-)