Starší dorost

První branku dostala Kutná Hora ve 30. minutě, kdy domácí dokázali potrestat individuální chybu kutnohorského obránce – 1:0. Největší šanci na vyrovnání měl Luňáček, ale jeho hlavička šla těsně nad břevno domácí brány. V prvním poločase se zranil mladší dorostenec Čížek. Podle slov trenéra to vypadá na otočené koleno, tudíž nejspíše do jarních bojů už nezasáhne. Ve druhém poločase předváděla Kutná Hora velmi dobrý fotbal, ale na branku to bohužel nestačilo. V závěru, kdy Kutná Hora už hrála vabank a do útoku poslala i stopera, tak Liberec upravil na konečných 2:0.

„Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale bohužel nám tam ani jedna naše šance nepadla. I když jsme prohráli, tak musím kluky pochválit,“ řekl trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb. Ten musel se sestavou hodně improvizovat. „Oproti podzimu jsme museli nasadit osm jiných hráčů, ať už z důvodu zranění, někteří byli na horách nebo A. Schwarz, kterého neuvolnil trenér A-mužstva???,“ pokrčil rameny Šváb. „Klukům jsem poděkoval za bojovnost. Proti Liberci jsme body ani moc nečekali, ale doufám, že brzo přijdou,“ zakončil kouč.

Liberec – St. dorost K. Hora 2:0

Poločas: 1:0. Kutná Hora: Stoupa – Žídek, Pospíšil, Štefl, Gono – Hačka, Pana, D. Klečák, Rumpli – Luňáček, Zeman. Střídal Fedor, Brant.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší dorost

První hodinu utkání byli Kutnohorští vyrovnaným soupeřem. „S utkáním jsem byl spokojený do šedesáté minuty, do té doby jsme předváděli velmi dobrý výkon,“ upozornil trenér Kutné Hory Miroslav Rumpli. V poslední půlhodině se už čekalo spíše na hvizd rozhodčího. „V závěru jsme úplně odešli. Doplatili jsme na nesehranost obrany, kdy nám do ní museli nastoupit záložníci, protože u nás v týmu došlo k několika zraněním. Před prvním mistrákem se nám tak úplně rozpadla celá obrana a v závěru utkání to bylo znát. Nebyli jsme tedy úplně fit, abychom soupeřovu agresivní hru dokázali eliminovat. V utkání jsme si vytvořili i nějaké šance, ale v závěru byl soupeř prostě lepší a přehrál nás,“ doplnil Rumpli. „Na našem výkonu se podepsala i nekvalitní zimní příprava, kterou jsem si jako trenér určitě nepředstavoval,“ zakončil.

Liberec – Ml. dorost K. Hora 5:0

Poločas: 1:0. Kutná Hora: Radil – Pana, Kulhánek, Fiala, Vokoun (75. Suk) – Nekola (55. Menšík), Šimůnek, Papoušek, Vácha – Fedor (60. Klečák), Zeman.