V Zenitu si pochvalují přípravu. Hlavně kvůli počasí, které přes zimu fotbalistům přálo. „Příprava proběhla bez problému, i počasí vyšlo. Trénovali jsme hlavně doma ve Vodrantech a poté na soustředění v Bedřichově v Jizerských horách, kde jsme byli hlavně na běžkách. Po příjezdu ze soustředění jsme už trénovali jen v domácím areálu. V rámci zimní přípravy jsme také sehráli turnaj v Praze. Zrovna v sobotu hrajeme poslední zápas o umístění. Pojedete tam už pouze B – mužstvo, které bude hrát o páté až šesté místo,“ zhodnotil zimní přípravu trenér Zenitu Pavel Medynský.

Jeho svěřenci už ladí formu na jarní druholigovou premiéru. „Hráči A - týmu se už chystají na první jarní zápas s Vítkovicemi, který nás v neděli čeká na domácím stadionu, proto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, kteří nám jsou nakloněni, aby se přišli podívat na fotbal a nové hráče. Doufám, že nás přijdou podpořit, protože první zápasy jsou vždycky hodně důležité,“ řekl trenér.

Roušku tajemství o tom, kdo do zápasu nastoupí v základní sestavě, trenér zatím neodhalil. „Sestavu do utkání už připravenou mám, ale chci, aby se ji hráči dozvěděli až v den zápasu a také ji nechci prozradit kvůli soupeři. Proto ji zatím budu tajit,“ taktizuje Medynský. Jediné, co je už nyní jasné, je fakt, že do zápasu nenastoupí stabilní opora zadních řad Peter Mráz. „Je zraněný,“ lituje kouč.

Čáslav chce potěšit domácí fandy a Vítkovicím oplatit podzimní porážku. „Ideální by bylo samozřejmě vítězství, ale vím, že Vítkovice jsou hodně těžký soupeř. Na podzim jsme tam prohráli 3:1. Do zápasu půjdeme na sto procent, protože chceme v domácím prostředí zvítězit. Jedna věc je počasí. To nám asi přát moc nebude, protože na víkend hlásí nějaké přeháňky a hřiště v Čáslavi je pak hodně složité. Utkání tak bude spíše o srdci, o morálce a o tom, jak samotní hráči přistoupí k tomuhle důležitému zápasu,“ doplnil trenér.

A jak si oba týmy stojí v tabulce? Čáslav uzavírá lepší polovinu pořadí na osmém místě, Vítkovice jsou v šestnáctičlenném poli dvanácté. Oba soupeře dělí 7 bodů. Čáslav jich má 21, Vítkovice 14.

Rozpis jarních zápasů Čáslavi:

neděle 9. března (14.30) ČÁSLAV - FC Vítkovice
sobota 15. března (10.30) Dukla Praha – ČÁSLAV
neděle 23. března (15.00) ČÁSLAV – FC Hlučín
neděle 30. března (17.00) Marila Příbram – ČÁSLAV,
neděle 6. dubna (16.30 ) ČÁSLAV – Sokolov
sobota 12. dubna (16.30 ) Fulnek – ČÁSLAV
neděle 20. dubna (17.00) ČÁSLAV – 1.FC Slovácko
sobota 26. dubna (10.15) Bohemians Praha – ČÁSLAV
sobota 3. května (10.15) Třinec – ČÁSLAV
neděle 11. května (17.00) ČÁSLAV – SFC Opava
sobota 17. května (10.15) Krč – ČÁSLAV
středa 21. května (17.00) ČÁSLAV – Jihlava
neděle 25. května (17.00) Hradec Králové – ČÁSLAV
sobota 31. května (17.00) ČÁSLAV - 1. HFK Olomouc
čtvrtek 5. června (17.00) Ústí n. L. – ČÁSLAV