„Výsledek mě mrzí, protože 3:0 je takový jednoznačný. Myslím si, že první poločas jsme nehráli dobře a Příbram byla fotbalovější, lépe kombinovala. Hráli jednoduše, což je na umělé trávě základ. Totéž hustíme i do našich hráčů, ovšem to se nám zatím nedaří. Pořád to hrají složitě a snaží se někoho obcházet,“ uvedl po utkání trenér Zenitu Pavel Medynský a dodal: „Máme tři týdny na to, abychom tyto prvky odstranili.“

Druhý poločas už Čáslav hru zlepšila. „Druhý poločas byl znaší strany herně lepší. Měli jsme tři až čtyři šance. Například Veselý nebo Strnad. Dneska nám však nebylo souzený dát branku,“ uvedl trenér a navázal: „Vždycky jsme tu finální část neřešili optimálně.“ „ Soupeř nás potrestal ke konci, kdy jsme dostali dva góly,“ zdůraznil Medynský.

Obě závěrečné branky trenér Zenitu rozebral: „Nejprve jsme ztratili míč na polovině hřiště, po kolmé přihrávce se útočník uvolnil a tečovanou střelou skóroval. Gól je vždycky následkem chyby.“ „Třetí branka přišla po krásném pasu přes naši obranu, kde jsme nedůsledně bránili. Tři nula je pro kluky krutý výsledek vzhledem knaší hře, ale na to se nikdo neptá. Fotbal se hraje na góly,“ zdůraznil Pavel Medynský.

Za Čáslav první poločas nastoupil i nový útočník Jan Vošahlík zJablonce. „Honza Vošáhlík hrál první poločas, ale myslím si, že to nebylo nic extra, ale také nepropadl,“ popsal hru útočníka kouč a vyjádřil se ke kádru: „Už nikdo další nepřijde a tým se bude připravovat na jarní část druhé ligy.“

Kdo vlastně bude vtýmu brankářskou jedničkou, když má Zenit tři brankáře – Malíka, Kotěru a Havránka? „Mně se líbí činnost Jirky Malíka, který jako starší hráč plní svou roli úplně exkluzivně. Vždy je připravený do zápasu naskočit. Momentálně vidím jeho šance větší, protože Lukáš Zich odchytal podzim skvěle. Uvidíme, jak se projeví vmistrovských utkáních Jirka Havránek. Třetí brankář Kotěra je mladý a potřebuje dozrát. Navíc ještě letos dělá maturitu,“ uzavřel Medynský.

Branky: 13., 89. Kalabiška, 88. De Oliveira. Rozhodčí: Moník - Pilný, Šiling. Bez karet. Čáslav I. pol.: Havránek - Kotrba, Ručka, Skoupý, Pravda - Kurák, Haniak, Jiroušek, Wolf - Vošahlík, Kocourek. Čáslav II. pol.: Havránek - Urban, Mráz, O. Sedláček, Pravda - L. Slezák, Pokorný, Skopalík, Hozda - Strnad, Veselý.

Z utkání připravujeme i videozáznam.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

20.2. Nové Dvory: Čáslav – Hradec Králové 11.00

23.2. Nymburk: Čáslav – FK Ekranas (1. litevská liga) 10.00

23.2. Vyšehrad: Loko Vltavín – Čáslav 13.30

Michal Pavlík