Oba týmy se v úvodu utkání soustředily na obranu a šance se rodily jen zřídka. Jako první se osmělili domácí starší dorostenci a nečekaná střela se odrazila od břevna Kotěrovy branky. Hosté se do zakončení dostávali jen sporadicky a tak v první půli zaujala jen Kročákova hlavička nad soupeřovu bránu. Ale největší šance se zrodila na druhé straně. Po rohu Čáslavských přišel rychlý protiútok, který zastavil až pohotovým zákrokem Kotěra daleko před svou svatyní.

Ve druhé půli měli sice mírnou optickou převahu Benešovští, ale právě to jakoby hostům vyhovovalo. Zpřesnili přechod do protiútoku a začali zlobit benešovskou obranu. Ta stíhala do 78. minuty. Semrád vybojoval míč, posunul ho na Veselého, ten zvolil kličku obránci ve vápně a po jeho zákroku následoval pokutový kop. Míč si postavil Parachin a gólmana s přehledem poslal k opačné tyči - 0:1. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale žádnou šanci si nevypracovali. A na druhé straně zastavila hosty dvakrát špatná finální přihrávka.

„Jsem rád, že jsme dnes vyhráli a nedostali branku,“ poznamenal čáslavský trenér Václav Vondra. „S tím jsem spokojen, Benešov měl jen jednu vyloženou šanci. Soupeř byl kvalitní, fyzicky velmi zdatný a důrazný. S tím jsme se dokázali vyrovnat a i proto utkání hodnotím jako vydařené. Slabinou je stále hra dopředu. Chybí nám klid a hráč, který by podržel v útoku míč a dal finální přihrávku. Ale pořád opakuji, všichni hráči jsou mladí a mají čas. Musí jen sami chtít,“ doplnil.

Benešov - Čáslav 0:1

Branka: 78. pok. kop Parachin. Poločas: 0:0. Čáslav: Kotěra - J. Kročák, Votava, Hošek, Semrád - Hudec, Parachin, Kročák, Zelený - Vojtíšek, Kavánek. Střídal Veselý.

Václav Vondra