"Bohužel další přípravné utkání s kvalitním soupeřem ovlivnilo počasí. Kroupy a bouřka utkání ukončili již ve 20.minutě. I když se počasí malinko zlepšilo, hosté, kterým začíná sezona již tento víkend, z pochopitelných důvodů nechtěli v utkání pokračovat," uvedl důvody zrušení trenér Čáslavi Václav Vondra.

Utkání začalo ve svižném tempu. Hned v úvodu si naběhl na centrovaný míč Císař, ale ten mu bohužel odskočil k brankáři klokanů. Vzápětí se vydal na sólo Pekárek a dostal se až k zakončení, ale gólman byl opět pozorný. Později se osmělili i hosté. Nejprve minul v dobré pozici po centru útočník a vzápětí střelu ze střední vzdálenosti lapil Kotěra. Branka přišla se zhoršujícím se počasím. Vojtíšek poslal čtyřicetimetrovým pasem do úniku Hudce a ten z úhlu zamířil přesně - 1:0. Po rozehrávce se příroda "zbláznila" a zápas musel být ukončen.

"Nedohrané utkání mě velmi mrzí. Klokani přijeli s extraligovým týmem mladšího dorostu a to je pro náš tým složený převážně z ročníku 1990 kvalitní a vyrovnaný soupeř. I těch úvodních dvacet minut mělo vypovídající hodnotu. Jenže jsme potřebovali vyzkoušet další varianty v rozestavení a to nám počasí zhatilo. S Bohemkou jsme se dohodli na duelu v průběhu sezóny nebo v létě," smutnil trenér. "Kvůli ukončenému utkání sehrajeme modelový zápas s naším B-týmem mužů," doplnil.

FC Zenit Čáslav - Bohemians 1905 1:0

Branka Zenitu: Hudec. Čáslav: Kotěra - Pekárek, Votava, Hošek, Kokeš - Hudec, Parachin,Kročák, Zelený - Císař, Vojtíšek.

Václav Vondra