Kaňk rozhodl o vítězství v devadesáté minutě

Tři Dvory - Na Kolínsku, tentokrát na hřišti ve Třech Dvorech, se odehrál další přípravný zápas kaňkovského týmu. Za slunečného nedělního odpoledne byl k vidění celkem pěkný fotbal, se spoustou příležitostí na obou stranách. Pro kritiky: Samozřejmě by se našly situace, které by bylo lepší vystřihnout ze záznamu, ale to asi v každém zápase.

10.3.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Hájek

Už ve třetí minutě se ocitli v šanci Pavlík a Martin Horký, kteří nedokázali Reisův ideální centr zpracovat. I kapitán Petr Novotný nevyužil nabídnutou šanci v šesté minutě. Další gól měla na kopačce dobře spolupracující dvojice Reis-Mandík v patnácté minutě. Druhý jmenovaný však pálil nad. A tak zákonitě přišel trest ve dvacáté minutě. Malina neudržel střílený centr, balonu se zmocnil domácí Reichel a poslal Tři Dvory do vedení 1:0. Pak tempo polevilo do čtyřicáté minuty, kdy Vlach vyděsil hráče na hřišti střelou, naštěstí pro domácí nad. Po chvíli se ale kaňkovský útočník Mandík už nemýlil a srovnal na poločasových 1:1.

Začátek druhé půle patřil opět kaňkovským hrotům Reisovi a Mandíkovi a jejich neproměněným šancím. Měli jich dost. Výčet by narušila jen 21. minuta a v ní tyč nastřelená domácím Kyjovským. Potom se pustil do úniku i obránce Zahajský, spolu s Reisem a Mandíkem však nepřekonali gólmana Klečku. Po půlhodině se Reis dočkal gólu, bohužel však, z ofsajdové pozice, proto nebyl správně uznán. Netrvalo ani pět minut a kaňkovský útočník si konečně spravil chuť a zvýšil na 1:2, tentokrát již v souladu s pravidly fotbalu. V 82. minutě se blýskl domácí Jirsa trestným kopem, naštěstí pro Kaňk vedle. Na pomyslné časomíře svítila minuta 86. Domácí měli zahrávat rohový kop. Z hloučku třídvorských příznivců jsem zaslechl: "Teď dáme gól z rohu". Musel jsem je potom poopravit, protože gól z jejich rohu dal Martin Horký do kaňkovské brány. Pěknou umístěnou hlavičkou překonal nic netušícího Malinu. Stane se, 2:2. Devadesátá minuta ale vše napravila, když se trefil po úniku Jan Mandík a uzavřel tak závěrečný účet zápasu.

Tři Dvory- Kaňk 2:3

Branky: Reichel, vlastní – Mandík 2, Reis. Rozhodčí: Kovář, bez karet. Diváků: 25. Poločas: 1:1. Tři Dvory: Klečka - Plachý, Kyjovský, Kubov, Doležal Serbus, Bašista, Svoboda, Macháček, Jirsa, Kubera, střídali Reichel, Dohalič, Novák. (Pokud jsem někomu z domácích zkomolil jméno, tak se omlouvám, ale zápis byl opravdu velice špatně čitelný.) Kaňk: Malina - Matz, Klatka, Zahajský, Sýs, Růžička, Vlach, Novotný, Pavlík, Mandík, Reis. Střídal Martin Horký.

10.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dominik Jiráň má na svém kontě za sedm zápasů dvanáct kanadských bodů.

Dominik Jiráň: Snad jsme diváky neodradili a proti Benešovu nás podpoří

SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře uspořádalo den otevřených dveří.
57

SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře uspořádalo den otevřených dveří

Koaliční krize jsou součástí demokratické politiky, říká politolog Vladimír Srb

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - V posledních týdnech přihlíží občané Kutné Hoře velkým změnám na kutnohorské radnici. Nejprve odvolalo kutnohorské zastupitelstvo místostarostku Zuzanu Moravčíkovou (ČSSD), dále byli svědky odvolání jednatele Průvodcovské služby Kutná Hora Roberta Lukáška, nebo jednatele KH Tebis Tomáše Pilce.

V okolí Prahy mají vyjet nové vlaky. Budou mít jedno, nebo dvě patra?

České dráhy chtějí v příštích letech zásadně obnovit elektrické vlaky pro Pražskou integrovanou dopravu. Názor, jak mají vozy vypadat, se začíná v poslední době měnit. Pro dopravu v Praze a okolí chtějí České dráhy koupit jedenáct vlaků, které mají jezdit na lince z Milovic do Benešova u Prahy. Dopravce ve svých plánech zatím počítá s tím, že vlaky by byly jednopodlažní a sedmivozové.

KRÁTCE: V Čestíně se sejdou při adventním tvoření

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.