Ze začátku měl Zenit ze soupeře až příliš velký respekt, který se projevil už v 6. minutě, kdy se hosté dostali do vedení po malém důrazu domácích. Postupně si však zvykli na rychlou a kombinační hru Bohemky a dokázali držet krok. Zlepšení domácích vyústilo ve vyrovnávací branku Vojtíška ve 37. minutě – 1:1.

Hosté však na začátku druhého poločasu strhli vedení znovu na svou stranu. Zenit však již za dvě minuty dokázal odpovědět Hrstkou – 2:2. A o osm minut bylo na straně domácích ještě veseleji, když se chytrou střelou uvedl střídající Špičák - 3:2. Z vedení se radovali do sedmdesáté minuty, kdy soupeř vyrovnal. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, zapomněla domácí obrana na útočníka Bohemians, který střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři Výbornému šanci a stanovil konečný účet utkání na 4:3 pro Bohemians 1905.

„Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do utkání, ale pak již hra vypadala celkem slušně. V poločase museli kvůli zdravotním potížím střídat Honza Kročák a Jakub Langr, což náš výkon v druhé půli trochu ovlivnilo. Konec utkání jsme nezvládli. Při větší koncentraci na hru mohl být výsledek příznivější,“ zhodnotil průběh zápasu čáslavský trenér Jiří Parachin.

FC Zenit Čáslav – Bohemians 1905 3 : 4

Branky: 37. Vojtíšek, 51. Hrstka., 59. Špičák. Poločas: 1:1. Čáslav: Výborný - T. Altman, Kročák, Výborný, Langr - Fuksa, Zikmunda , Mlynka, Smetana - Vojtíšek, Kalanyos. Střídali Hrstka, Špičák, Fuxa, Hejný.

Jiří Parachin