Mladší dorostenci Zenitu byli od první minuty trochu aktivnější něž soupeř, ale prosadit se v koncovce nedokázali. Příležitosti k tomu měli hlavně při dlouhých výkopech brankáře Výborného, které hostující stopeři dvakrát nedokázali zachytit, ale ani jeden z domácích útočníků nabídnuté šance nevyužil. Stav se tak měnil až ve 29. minutě, kdy Hrstkův přetažený rohový kop vrátil Špičák před branku a pro Smetanu už nebylo problémem míč uklidit do prázdné branky – 1 : 0. Do konce poločasu si už žádné mužstvo větší příležitost nevypracovalo a většina soubojů se odehrávala uprostřed hrací plochy.

Ani ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Domácí měli i nadále více ze hry, ale nepřesnostmi nebo špatným řešením situací se dlouho nedokázali prosadit v koncovce. Brankou neskončila ani povedená akce Hejného, kdy se po rohovém kopu prosadil přes několik protihráčů, ovšem branku trefit nedokázal. Konečnou podobu výsledku tak dal až střídající Pavel Fuxa, který po dalším rohovém kopu a velkém závaru byl na správném místě a definitivně potvrdil výhru svých barev. Málem se však k míči nedostal, protože křečemi postižený spoluhráč Smetana po něm požadoval pomoc, avšak šťastný střelec se rozhodl správně a na lékaře si zahrál až po úspěšné dorážce.

„Dnes to bylo takové zvláštní utkání, ani to nevypadalo na první jarní mistrák. I sami hráči měli stejný pocit. Některé věci, které fungovaly v přípravě se dnes nedařilo dostat do naší hry, ale tři body jsme získali a to je pro další boje důležité," upozornil čáslavský trenér Jiří Parachin. „Možná k tomu přispěla i úprava účesů některých hráčů, kteří se po pátečním tréninku navzájem zbavili vlasů. Už za týden si budeme moci ověřit, zda kouzlo funguje,“ smál se trenér.

Ml. dorost Čáslav - Čelákovice 2:0

Branky: 29. Smetana, 69. Fuxa. Rozhodčí: Navara - Zikmunda, Říha. Poločas: 1:0. Čáslav: Výborný - Fuksa, M. Výborný, Hejný, Král, Kalányos, Zikmunda, Mlynka (53. Zadina), Smetana, Špičák (58. Horváth), Hrstka (66. Fuxa). Čelákovice: Hlaváček - Cabrnoch, Kunc, Hlavatý, Mourek (41. Mareš), Šuráň (47. Píša), Koch, Badžo, Doležal, Souček, Mourek ( 51. Borovan).

Zdroj: Jiří Parachin