Do první šance se dostali po čtvrthodince hry Žleby, kdy Piskáčův trestný kop zneškodnil brankář Chour. Znásledného protiútoku, po přihrávce Radly, byl u balónu dříve Lev než žlebský brankář, tudíž už jen zakončoval do prázdné brány - 1:0. Vdalších minutách měli obě mužstva po dvou třech šancích, ale ani jeden tým nedokázal své příležitosti zužitkovat v gól. Po špatném rozehrání soupeře to dokázal až Pospíšil, který přízemní střelou klevé tyči zvýšil na 2:0.

Druhý poločas začali aktivněji Nové Dvory, což se jim vyplatilo hlavně v48. minutě, kdy se řítil sám na brankáře Špírek. Ten brankáři nedal žádnou šanci a krásným lobem přehodil vyběhnutého Trekovala – 3:0. S prvním poločasem a začátkem druhé půle byl spokojený i trenér Nových Dvorů Jaroslav Wohlgemuth:"Začali jsme poměrně dobře, na to že jsme museli nastoupit pouze v deseti. Povedlo se nám brzo dostat do vedení tři nula". Jenže svůj podařený den měl Němec, který v61. minutě snížil pěknou střelou na 3:1. Po dalších 15-ti minutách už bylo vše jinak. Postupně se trefili Kordík – 3:2, po zahrání malé domů a znásledného signálu přidal svou druhou branku Pospíšil – 4:2 a poté se ještě zapsal na střeleckou listinu Forman - 4:3.

Ovšem poslední desetiminutovka patřila hráčům Žlebů a to hlavně Němcovi, který zařídil vítězství svému týmu dvěma přesnými trefami do soupeřovi sítě. První střeleckou příležitost mu nabídli sami protihráči, po chybě obránce zakončoval prudkou střelou pod horní tyč - 4:4. Další jeho branka znamenala nejen hattrick, ale i vítězství vzápase. Tato branka se zrodila na pravé straně, kdy Forman zatáhl míč po lajně a přesnou přihrávkou našel na malém vápně Žlebského střelce - 4:5. S celkovým výsledkem trenér Nových Dvorů spokojený být nemohl: "Svými tragickými chybami a rozptylováním se navzájem jsme si vítězství nechali sebrat" a doplnil: "Bylo vidět, že se jedná o naše první přípravné utkání po zimní přestávce, kdy se hráči prali nejen se soupeřem, ale i sbalónem, který většině hráčů spíše překážel."

Koučovi Žlebů Petru Auersvaldovi se i přes vítězství do hodnocení zápasu příliš nechtělo.

Nové Dvory - Žleby 4:5

Branky: L. Pospíšil 2, Lev, Špírek – Němec 3, Forman, Kordík. Diváci: 40. Poločas: 2:0. Nové Dvory: Chour - Gygal, J. Pavlík, Melša, Zelený - Kubín, Radla, Špírek, D. Pavlík - Růžička, Lev. Střídali: L. Pospíšil, J. Pátek. Žleby: Trekoval – Jiroušek, Cakl, Marousek, Chmelař – Čárný, Piskač, Linhart, Forman – Kordík, Fišer. Střídali Němec, Železný, Vančura.

Michal Pavlík