„Tomáše znám z Červených Peček, proto jsem si ho vybral. Je to dobrý fotbalista,“ uvedl vedoucí mužstva Emil Novotný, který ještě chtěl vyzkoušet Jiřího a Michala Rejthárka. Ti ovšem do Suchdola vůbec nedorazili.

„Nevím, co s nimi je. Volali, že přijedou. Nakonec nedorazili. Nevím, co se stalo,“ krčil rameny Emil Novotný. Konec své hráčské kariéry v Suchdole ohlásil Stanislav Jakubů. „Uvidíme, jak se domluvíme. U nás by ještě hrát mohl, záleží na tom, jak bude mít chuť,“ naznačoval vedoucí mužstva. Ten postrádal Davida Pokorného, který je zřejmě služebně pryč a dále Beneše, který je na dovolené. „Během čtrnácti dnů by měl začít hrát i Petr Hampl,“ zakončil Emil Novotný.

Jaroslav Bejlek do kutnohorské sestavy nominoval otce se dvěma syny. A to hned ve dvou případech: Schwarzů a Švábů.

„Jsem rád, že jako trenérovi se mi poštěstilo nominovat do zápasu otce se dvěma syny a hned ve dvou rodinách. Těší mě to o to více, že se v případě otců - Václava Schwarze a Bohuslava Švába - jedná o mé odchovance, které jsem v Kutné Hoře před více jak dvaceti lety trénoval,“ uvedl kouč, který do obrany poslal Jaroslava Pánka z Čáslavi a ve druhém poločase do zálohy Michala Kudláčka ze Světlé nad Sázavou. „Pánek v Kutné Hoře hrát bude, do Kutné Hoře přijde i Michal Kudláček. Vypadá, že by mohl být posilou,“ naznačil Jaroslav Bejlek, který v Suchdole postrádal Auera, Fajfra, Vodičku, Štainze a J. Vančuru.

„Zápas v Suchdole jsme pojali opravdu velice přátelsky, bez nasazení a zaujetí. Pokud by to bylo v sezoně, byl by to zahanbující výkon,“ zdůraznil trenér.

Kutná Hora začala od pondělí s pravou letní přípravou, k dalšímu přípravnému utkání se v sobotu vydá do Havlíčkova Brodu.

Podle neoficiálních informací má Bohuslav Šváb namířeno do I. B třídy – do mužstva Bílého Podolí. „I takto bych Bohuslavu Švábovi ještě jednou velice rád poděkoval, že za Kutnou Horu nastupoval v jarních soutěžních utkáních. Ještě jednou mu děkuji za přínos kutnohorské kopané a pokud bude chtít, odchodu do Bílého Podolí mu bránit nebudeme,“ naznačoval trenér Sparty ČKD Kutná Hora Jaroslav Bejlek