„V naší sestavě došlo oproti podzimnímu klání k podstatným změnám - Martin Votava je ve Slavii, Wolf v A-týmu, Šimon v B-týmu, Šťastný ukončil hostování, Hudec si zlomil v utkání béčka ruku a navíc chyběli ještě Kavánek s Veselým. I soupeř nastoupil s čtyřmi novými hráči v sestavě,“ uvedl na začátek trenér Čáslavi Václav Vondra.

Úvod utkání patřil domácím. Hned ve 2.minutě se v obrovské šanci ocitl Hošek, po trestném kopu J. Kročáka z poloviny hřiště však hlavičkoval jen brankáři do náruče. Ta samá situace se opakovala i ve 12.minutě, kdy se Hošek tentokrát pokoušel zpracovat míč, ale ten mu odskočil k bránkáři a domácí hráč inkasoval ŽK za zbytečný faul. A do třetice Hošek v 16.minutě po rohu mířil vedle Bařinovy svatyně. Hosté se k první nebezpečné akci dostali až ve 20.minutě. Světlý se prosadil přes Pekárka, ten jeho centr stihl zblokovat, ale nadělal tím problémy Kotěrovi. Vše řešil odkopem Votava. Další nebezpečná akce Zenitu přišla ve 30.minutě. Osamocený Parachin však z hranice vápna nevystřelil nebezpečně. V závěru poločasu se dvakrát ocitl v nebezpečné pozici kapitán hostí Pavel Bařina. Na první centr byl však krátký a podruhé mířil hlavou nad.

Druhý poločas začal velmi hekticky. Nejprve zahrozili hosté trestným kopem a vzápětí rohem, obě situace domácí obrana vyřešila. Vzápětí se do tlaku dostali domácí a konečně se radovali. Po faulu na M. Kročáka kopali "zkrácený roh", Císařův přetažený centr vrátil před bránu Hošek a Pekárek hlavou trefil horní roh Bařinovi branky - 1:0. Další klíčový okamžik přišel v 55.minutě. Pekárek vyslal kolmici na Hoška, ten před vápnem udělal kličku vyběhnuvšímu brankáři, který ho vzápětí sestřelil. Následovala ČK a trestný kop z nebezpečné vzdálenosti. J. Kročákovi ho však vystřídavší brankář Hlaváček chytil. Paradoxně po vyloučení se více dopředu tlačili hosté, ovšem šanci si nevytvořili. Hru v této fázi utkání provázela spousta nepřesností na obou stranách. Ani jeden tým nebyl schopen předvést nějakou kombinaci. Dvakrát se do nebezpečné situace protlačil individuálně M. Kročák, ale neskóroval. Klid do čálavských řad tak přinesla až 86. minuty, kdy střídající Kokeš výborně pokryl míč ve vápně hostí, přiťukl ho nabíhajícímu Semrádovi a ten výstavní střelou do šibenice oslavil první utkání s kapitánskou páskou - 2:0. V 93. minutě mohl zvýšit ještě Vojtíšek, sice se ideálně uvolnil, ale z malého vápna zamířil těsně vedle.

„Po dnešním utkání jsem si hodně oddychl. Povedlo se nám vrátit Čelákovicím podzimní porážku a zvítězit, ale vítězství je pro nás důležité z jiných důvodů. Sice to podle tabulky nevypadá, ale soupeř nebyl špatný, navíc musí bodovat. My jsme přišli o klíčové hráče a kluci potřebují hlavně psychickou vzpruhu v podobě bodů. Hra ještě nebyla podle našich představ, sestava si musí sednout a sehrát se,“ řekl čáslavský trenér Václav Vondra, který měl radost z bojovného výkonu svých svěřenců. „Kluci mě potěšili touhou po vítězství a snahou plnit taktické pokyny. Tým je pracovitý a já doufám, že v kvalitní přípravě bude pokračovat. Výsledky se pak určitě dostaví,“ zakončil kouč.

St. dorost Čáslav - Čelákovice 2:0

Branky: 51. Pekárek, 86. Semrád. ČK: 0/1 (Petr Bařina). Poločas: 0:0. Čáslav: Kotěra - Pekárek, J. Kročák, O. Votava, Semrád - Zelený, Parachin, M. Kročák, Císař - Hošek (62. Kokeš), Vojtíšek. Čelákovice: Petr Bařina - Mareš, Uher, O. Koch, Kejmar, Pavel Bařina, Čerych, Světlý, Morávek, Víger, P. Koch. Střídali Píša, Hlaváček.

Zdroj: Václav Vondra