Manažer týmu Martin Svoboda sliboval nápravu. „V pondělí měli hráči mimořádný trénink, který neměli mít. V kabině jsme pak vedli zhruba hodinový rozhovor. Udělali jsme takzvaně balíkovskou formu, která se týká tří následujících utkání. Dvě máme venku, Příbram a Fulnek, a doma pak máme utkání se Sokolovem. U toho balíčku je to nastaveno tak, že může být pro hráče jak pozitivní, tak i negativní. Tudíž je to rozlišeno na to, kolik celkově mužstvo z následujících tří zápasů získá bodů. Pokud by uhráli 7 – 9 bodů, tak je to pro hráče velmi zajímavé. Pokud by na druhou stranu měli 0 – 2 body, tak o peníze rozhodně přijdou. Do hlavy nikomu nevidím, ale otázka je, co to přinese. Každý hráč by si měl sám uvědomit, proč fotbal hraje, co pro něj znamená a jestli se chce fotbalem živit. Na to se už musí podívat každý hráč do své hlavy,“ uvedl manažer čáslavského mužstva Martin Svoboda.

Ten apeloval v pohovoru na všechny hráče, protože fotbal je kolektivní hra a není to pouze o jednom hráči. „Pohovory jsme vedli s celou kabinou, protože chceme výkony o hodně zvednout a nejde dávat za vinu špatné výsledky pouze jednomu hráči. Každý hráč sám ví, jestli v utkání s Hlučínem na hřišti nechal maximum, nebo ne. Nejvíce mi je líto těch lidí, kteří to vidí a ví, že ten výkon je zatím katastrofální,“ zakončil Svoboda.
Start do jarní části tedy Čáslavi vůbec nevyšel. Hůře odstartovalo jen Ústí nad Labem, které prohrálo zatím všechny tři utkání. Stejný start jako Čáslav prožila Krč, která si zatím také připsala jeden bod za domácí remízu s Hradcem Králové.
Jestli si hráči z pondělní porady něco vezmou se uvidí o víkendu, kdy je čeká zápas s Marilou Příbram, která se aktuálně nachází na pátém místě druholigové tabulky s 30 body. Čáslavští hráči se pomalu propadají tabulkou k sestupovým příčkám, když s dvaadvaceti nasbíranými body jsou až na 10. místě.

Příští utkání
FK Marila Příbram – FC Zenit Čáslav (neděle 30. března od 17 hodin).