To kouči Pavlu Medynskému ale vůbec nevadí. Spíše naopak. Je rád. "Zní to paradoxně, ale pro náš tým je to lepší. Můžeme se tak o příštím víkendu soustředit na generálku na druholigovou jarní premiéru. Utkáme se v domácím prostředí se Znojmem," řekl Pavel Medynský.

V duelu proti Vltavínu se Medynskému zamlouvalo, že hráči rezervního týmu, který působí v I. A třídě, držel krok se soupeřem z divize. "Spíš mě zklamalo to, že čtveřice posil z našeho A - mužstva nebyla příliš vidět. Nevzali na sebe zodpovědnost, jakou bych si představoval," doplnil Medynský.

Čáslav - Loko Vltavín 0:1

Poločas: 0:1. Čáslav: Havránek (46. Míšek) - Brudný, P. Holík (46. Oliva), Váňa, Svoboda - Krupička (46. Vašíček), O. Sedláček, Wolf, Slezák - Vojt. Vondra, Veselý.

Čáslav sehrála v sobotu ještě jeden přípravný zápas. Už dopoledne se střetla ve sportovním centru v Nymburce s litevským prvoligovým celkem FK Ekranas. V něm Medynského parta dominovala a díky brance Vošahlíka zvítězila 1:0. Zimní posila Čáslavi z prvoligového Jablonce se prosadila těsně před poločasem, kdy si poradila jak s obráncem, tak i brankářem Stefanovičem.

"Stoper Skoupý mu poslal ideální pas," mnul si ruce kouč Medynský, podle kterého jeho hráči přistoupili k utkání velmi dobře. Zdobila je bojovnost a nasazení. "Bohužel jsme ale opět viděli nedostatky v mezihře. Ta nám stále dělá potíže," podotkl trenér.

Zenit Čáslav - Ekranas 1:0

Branka: 45. Vošahlík. Rozhodčí: Jeník - Kubečka, Karlík. Bez karet. Poločas: 1:0. Čáslav: Malík - Urban (60. Kotrba), Skoupý, Skopalík, Pravda - Kurák, Haniak, Jiroušek (60. Pokorný), Hozda - Kocourek, Vošahlík (60. Strnad). Trenér Pavel Medynský. FK Ekranas: Stefanovič - Skroblas (60. Arkausas), Toukevičius, Gleveckas, Matovič - Bička (73. Janušauskis), Galkevičius (46. Varnas), Rahan (60. Pabaigis), Pogreban - Trakys, Kavaliauskas (65. Šidlauskas).