Čáslav B - Chrudim 5:0 (2:0)

Hráči Čáslavi vstoupili do zápasu mnohem aktivněji, ale přesto měli v první brankovou příležitost na svých kopačkách hosté, kdy dostal přesnou přihrávku chrudimský útočník, ale brankář Potměšil skvěle vyběhl a dokázal celou akci zastavit. V 11. minutě se do první brankové příležitosti dostali i hráči Zenitu, kdy po trestném kopu a následném odraženém balonu z první pálil Holík, ale míč přesně mezi dvě tyče netrefil. Ve 13. minutě střílel přesně z trestného kopu bývalí kutnohorský hráč Oliva, kdyby jeho střela nebyla z pětadvaceti metrů určitě by v brankou skončila, ale takhle dokázal brankář včas zasáhnout. Pár minut poté se dostal ve vápně k ohrožení branky Chrudimi hlavičkou znovu Oliva, ale po dalším skvělém zákroku brankáře se skóre ještě měnit nemuselo.

Ke změně došlo poprvé v 16. minutě, kdy se z přímého kopu na hranici vápna přesně trefil do pravé šibenice Holík– 1:0. Hráči Čáslavi dál hosty tlačili na jejich polovině, což vedlo k další brance zápasu, kdy se poprvé do střelecké listiny zapsal čáslavský kapitán Král. Po perfektní přihrávce z levé strany si balon zpracoval a z otočky nedal brankáři žádnou šanci – 2:0. Poslední příležitost v prvním poločase měl k ohrožení branky Chrudimi Matoušek. Po načasované přihrávce se řítil sám na brankáře, ale v poslední chvíli mu vypíchl míč obránce hostů.

Ve druhém poločase se opakovala situace ze začátku prvního poločasu, kdy Zenit opět začal mnohem aktivněji a zatlačil svého soupeře na jejich polovině, ale žádná ze slibných brankových příležitostí se neujala. Až ve 20. minutě druhého poločasu krásně zakombinovali čáslavští uvnitř pokutového území soupeře a celou akci zakončil M. Kročák, který z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře – 3:0. Podruhé se do listiny střelců zapsal Král v 69. minutě. Do běhu dostal ideální přihrávku a v tváří v tvář se znovu nemýlil, jeho přesný lob překonal chrudimského gólmana – 4:0.
Závěr zápasu se vedl opět v tempu Čáslavi a Chrudim, která určitě pomýšlela na lepší výsledek dostala ještě jednu branku, kdy završil svůj vydařený zápas hattrickem Král, který dostal od Zeleného nesobeckou přihrávku na hranici pokutového kopu a do prázdné brány zakončil střelecky úspěšný zápas – 5:0.

Spokojený se zápasem mohl být i trenér Čáslavského béčka Jiří Antoš: „Se zápasem jsem velice spokojený, spíše sem čekal takový unavený výkon, protože v pátek a sobotu hráči hodně trénovali, takže mě utkání velice mile překvapilo“. „Musel jsem postavit kombinovanou sestavu, kdy jsem do zápasu poslal i šest dorostenců. Sedm hráčů je nemocných a někteří mají školní povinnosti. Výkony našich hráčů mě mile překvapily, hráli dobře. U několika gólů asistoval Maxa, který v poslední době hraje ve výborné formě. Doufejme, že mu to vydrží až do mistrovských zápasů," zakončil Jiří Antoš.

Branky Čáslavi B: Král 3, J. Holík, Zelený. FC Zenit Čáslav B: Potměšil - Hudec, Petr Váňa, Votava, Svoboda - Šimon, Oliva, J. Holík, Král - Maxa, Matoušek. Střídali Míšek - Pekárek, Kročák, Zelený. Trenér Jiří Antoš. Rozhodčí: Říha – Procházka, Kracík. Diváci: 60.

Další utkání
Následující víkend Čáslav B zatím nemá připravené žádné utkání. „Pokud se nic jiného nenaskytne, budeme hrát až v neděli 17. února ve 14 hodin doma proti Starému Hradišti,“ upřesnil čáslavský trenér.