Hlavní hvězdy, které se budou ve zručské hale představovat, jsou Horst Siegl a Jiří Novotný, kteří nejlepší roky své kariéry prožili v dresu fotbalového klubu AC Sparta Praha.

„Už delší dobu jsme plánovali stáhnout klub do nějakého menšího města. Ve Zruči bude šance, že obyvatelstvo tím sportem bude žít, což v Praze možné takřka není,“ uvedl prezident klubu Beni Simitči.

Proč padla volba právě na Zruč? Odpověď je vcelku jednoduchá. Hlavní trenér týmu pochází právě z tohoto malebného města. „Náš trenér je ze Zruče, proto volba byla celkem jednoduchá. Po prvním jednání se starostou města jsem byl na sedmdesát procent rozhodnutý, že půjdeme právě sem. On byl z toho nápadu přímo nadšený. Hlavní důvody jsou také v tom, že právě náš trenér tu má velmi dobré kontakty s lidmi okolo zručského fotbalu. Není to ale jen o tom dotáhnout klub někam do menšího města. Věcí okolo je spousta. Chce to, aby ti lidé tím sportem dýchali, což doufám ve Zruči budou. Byly samozřejmě i jiné nabídky menších měst okolo Prahy, ale tohle se mi zdálo jako nejlepší volba a čas, doufám, ukáže, že jsem se nezmýlil,“ vysvětlil výběr města Simitči.

Jaké ambice má mužstvo v příští sezoně? „Máme ambice samozřejmě ty nejvyšší. Chceme určitě skončit do čtvrtého místa, abychom se vyhnuli tradičním favoritům, jako jsou Era-pack Chrudim a Eco-investment z Prahy, protože s těmi ostatními se dá hrát. Velký podíl na našem úspěchu závisí právě i na divácích, kteří snad na nás budou do haly chodit,“ přál by si klubový prezident, který ještě upozornil na to, že do Zruče se nestěhuje pouze jedno mužstvo, ale celý oddíl. „Do Zruče stěhujeme celý klub. Žáci, dorostenci i A-tým zde budou hrát i trénovat.“ První přivítání s fanoušky se plánuje na příští měsíc. „První oficiální akcí bude přátelské utkání s oddílem Andy Liberc 24. května, kde by se měl tým poprvé představit domácím fanouškům. Liberec je tým, který hraje špičku II. ligy,“ zakončil Simitči.

Starosta města po jednáním s klubem také velmi spokojen. „Jsem rád, že ve Zruči bude k vidění nové sportovní odvětví na nejvyšší úrovni a že Zruč nabídla klubu odpovídající halu,“ uvedl starosta Zruče n. S. Martin Hujer.